zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2022
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna Nr 1/2022 URZĄD GMINY INFORMUJE
Pomoc Ukrainie

 

Dramatyczna sytuacja za naszą wschodnią granicą zjednoczyła Polaków, którzy ruszyli z falą pomocy mieszkańcom Ukrainy. Nasza gmina również nie została obojętna na krzywdę uchodźców i włączyła się w akcję pomocową. W dniach od 2 do 11 marca br. przeprowadzona została zbiórka artykułów pierwszej potrzeby. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców zebraliśmy: koce, ręczniki, pościel, środki higieniczne, artykuły pielęgnacyjne dla dzieci, materiały opatrunkowe, artykuły spożywcze, zabawki, odzież, a także śpiwory i karimaty, które podarowali strażacy z OSP Zabratówka.

Zebrane artykuły zostały przekazane do Powiatowego Magazynu Pomocy, a następnie rozdysponowane wśród potrzebujących.

Wszystkim darczyńcom, którzy przyłączyli się do akcji, bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie, bezinteresowną pomoc oraz solidarność z mieszkańcami dotkniętej wojną Ukrainy.


Monika Chuchla


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 4 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART