zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2022
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna Nr 1/2022 URZĄD GMINY INFORMUJE
Zostały już tylko 2 miesiące!


Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.

Należy zgłosić wszystkie źródła ciepła używane w danym domu (lub lokalu) np. kocioł na paliwo stałe (należy również określić klasę kotła), kominek, pompa ciepła, a nawet kuchnię węglową. Dotyczy to zarówno budynków mieszkalnych, jak i niemieszkalnych. Zbieranie i ewidencjonowanie informacji o źródłach ogrzewania budynków ma pomóc w wymianie pieców i walce ze smogiem.

Zgłoszenie źródła ciepła można zrobić w dwóch formach:

elektronicznie - czyli przez internet za pośrednictwem systemu teleinformatycznego CEEB na stronie zone.gunb.gov.pl (trzeba mieć jednak do tego profil zaufany);

papierowej - wysyłając deklarację pocztą albo składając osobiście w Urzędzie Gminy Chmielnik, Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami pok. 37.

Jeśli ktoś nie zgłosi urządzenia, którym ogrzewa swój dom, do ewidencji może otrzymać karę grzywny do 500 zł. Jeśli sprawa trafi do sądu, wielkość grzywny może wzrosnąć do 5000 zł.

Przewiduje się, że prawidłowość wprowadzonych danych będzie weryfikowana, na przykład przez kominiarza przeprowadzającego przegląd przewodów, który potwierdzi to, co zostało wskazane

w deklaracji do CEEB, ewentualnie dokona jej modyfikacji.

Informujemy, że na dzień 27 kwietnia br. złożonych zostało zaledwie 46% wymaganych deklaracji dla nieruchomości położonych na naszym terenie. Dlatego apelujemy, aby nie zwlekać ze złożeniem deklaracji i nie narażać się na ewentualne kary.

Lidia Urbaś


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 18 Kwietnia 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART