zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2012 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

Święto Gminy Chmielnik – I Targi Przedsiębiorczości i Rękodzieła
W Woli Rafałowskiej powstała Izba Tradycji (galeria)
Ferie w świetlicy- RADIOLATORIUM
"Rubinowy książę"
ZABAWA KARNAWAŁOWA
W Woli Rafałowskiej powstała Izba Tradycji (galeria)

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska "Nasza Wola" utworzyło w Domu Ludowym Izbę Tradycji. To na razie jedno pomieszczenie na poddaszu budynku.

W planach jest remont i adaptacja kolejnego. Zgromadzono przedmioty, które dawniej były niezbędne w gospodarstwie, można zobaczyć m.in. szelki do noszenia wiader z wodą ze studni, cepy, sierpy, jest też wiosło służące do wkładania chleba do pieca. Można obejrzeć również jak dawniej wyposażona była kuchnia: jest stary kredens, naczynia, obrazy, kijanki - czyli deseczki, którymi prano w rzece, żelazko z duszą, wirówkę do mleka, maśniczki oraz stroje ludowe. U sufitu wisi precyzyjnie wykonany pająk, który dawniej zastępował choinkę.

W Izbie można zobaczyć także wykonane współcześnie choinki z bibuły, bombki z kokardek czy aniołki z makaronu - to dzieła mieszkańców wioski. Stowarzyszenie chciałoby w nowym wyremontowanym pomieszczeniu, które zostanie połączone z już istniejącym, nie tylko rozbudować Izbę Tradycji, ale stworzyć tam miejsce warsztatów i spotkań oraz galerię prac mieszkańców Woli Rafałowskiej. Koszt remontu to około 50 tysięcy złotych.

Izbę Tradycji odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej, w ramach lekcji wychowawczych.

Jeżeli ktoś z Państwa posiada stare, niepotrzebne przedmioty, a zechciałby je nam przekazać lub wypożyczyć – prosimy o kontakt: 172304519.

 

Stowarzyszenie prosi o pomoc finansową, jest organizacją pożytku publicznego, można je wesprzeć przekazując 1% podatku, wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać KRS 0000307811


Więcej informacji o Stowarzyszeniu na stronie http://www.wolarafalowska.pl.


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART