zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2008
URZĄD GMINY INFORMUJE
ŻYCIA OSP
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
Z ŻYCIA SOŁECTW
OCHRONA ŚRODOWISKA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2008 Z ŻYCIA SOŁECTW
Z ŻYCIA SOŁECTW

Polowanie
 

Malownicza wieś Borówki – piękne krajobrazyk, dużo lasów, pól i łąk. Wiele gospodarstw graniczy z lasem. To coraz bardziej uciążliwe sąsiedztwo, bo leśna zwierzyna częściej niż kiedyś wyrządza szkody.

Po wysłuchaniu skarg miejscowych rolników sołtys wsi Borówki zwrócił się do Koła Łowieckiego „Sarenka” z Błażowej o zorganizowanie kilku polowań w celu pomniejszenia liczebności dzików. Koło łowieckie przychyliło się do prośby sołtysa organizując dwa polowania w dniach 19 i 26 października

Pierwsze polowanie zakończyło się niepowodzeniem, gdyż myśliwym nie udało się napotkać siedlisk zwierzyny.

Ale za to następne zakończyło się  sukcesem! Ustrzelono 3 dziki.

Po zakończeniu polowania Sołtys wsi Borówki przyjął myśliwych gorącą herbatą i pysznym bigosem. Koło łowieckie zadeklarowało, że w miarę możliwości będzie brało udział w następnych łowach.

Darz Bór

1


 

Po wysłuchaniu rozmowy z Sołtysem wsi Borówki
spisała Beata Wojnarowicz-Hondz


drukuj


Wtorek, 22 Maja 2012 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
30 Marca 2012 r.
W trosce o ochronę życia i zdrowia mieszkańców, ich bezpieczeństwa oraz w trosce o ochronę środowiska naturalnego na terenie Gminy Chmielnik Rada Gminy Chmielnik zwraca się z apelem do mieszkańców Gminy
30 Marca 2012 r.
W bieżącym roku Stowarzyszenie Pro Regione w Chmielniku podjęło się organizacji Święta Gminy Chmielnik. By lepiej odpowiedzieć na Państwa potrzeby, przeprowadziliśmy konsultacje społeczne naszych zamierzeń w tym zakresie. Jesteśmy jednak otwarci na wszelkie pomysły i sugestie.
Realizacja: ProART