zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gmina Nr 2/2008
Blisko boisko
Rajd pieszy "Szlakiem Wolańskich Przysiółków"
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
Z ŻYCIA OSP
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2008 Z ŻYCIA OSP
Z ŻYCIA OSP

Gminne zawody sportowo-pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych
Sukces strażaków OSP Zabratówka uczestniczących w zawodach powiatowych
Gminne zawody sportowo-pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych

W niedzielę 29 czerwca 2008 roku na stadionie sportowym w Chmielniku rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Chmielnik. Jak zawsze były one okazją, aby ocenić poziom męskich i młodzieżowych drużyn ochotniczych straży pożarnych.

W zawodach wzięło udział 5 drużyn męskich z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Błędowej Tyczyńskiej Krzywa, Błędowej Tyczyńskiej Wieś, Chmielnika, Woli Rafałowskiej i Zabratówki oraz drużyny młodzieżowe z Zabratówki.

Uroczystego otwarcia o godzinie 1400 dokonał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie młodszy brygadier Waldemar Wilk oraz Prezes Oddziału Zarządu Powiatowego Związku OSP RP druh Jan Kucaj. Nadzór nad przebiegiem zawodów sprawował Komendant Gminny OSP druh Adam Budak. W skład komisji sędziowskiej wchodzili Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie pod przewodnictwem brygadiera Romana Górskiego oraz przedstawiciele poszczególnych jednostek OSP naszej gminy.Otwarcie zawodów

Zgodnie z regulaminem zawody drużyn męskich składały się z dwóch konkurencji: biegu sztafetowego 7x50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego polegającego na rozwinięciu dwóch linii gaśniczych i podaniu wody. Drużyny Młodzieżowe startowały według międzynarodowego regulaminu CTiF, w konkurencjach bieg sztafetowy 400 metrów i miały do pokonania tor przeszkód, w którym młodzież mogła się wykazać sprawnością fizyczną, znajomością sprzętu i umiejętnością wiązania węzłów.

Niewątpliwą atrakcją zawodów, był start w konkurencji młodzieżowego rozwinięcia bojowego przedszkolaków zrzeszonych w jednostce OSP z Zabratówki, w trakcie przebiegu konkurencji niekiedy hydronetki wodne, którymi pompuje się wodę były wyższe od startujących zawodników. Dowódcą młodzieżowych przedszkolaków była Julia Szczepańska, a w drużynie startowali jeszcze; Arkadiusz Krzywonos, Sebastian Krzywonos, Karolina Tereszkiewicz, Krystian Sroka, Paweł Ciura, Wojtuś Glazer i Mirosław Wała. Przyszłym strażakom wszyscy mocno kibicowali i nagrodzili ich gromkimi brawami, tym bardziej, iż podczas startu dzieci zaczął padać deszcz.Najmłodsi strażacy OSP Zabratówka

W konkurencjach z udziałem drużyn męskich rywalizacja była  zacięta, ponieważ wszystkie sekcje były bardzo dobrze przygotowane do zawodów. Przebieg poszczególnych ćwiczeń był niejednokrotnie dramatyczny i zaskakujący, co było dodatkową atrakcją dla licznie zgromadzonych kibiców. Warto pokreślić, że zawody odbyły się w przyjaznej i sportowej atmosferze.Zdobywcy II miejsca w kategorii drużyn męskich
– OSP Błędowa Tyczyńska Krzywa

Po podsumowaniu zmagań sprawnościowych sędzia główny odczytał protokół końcowy, klasyfikacja generalna przedstawiała się następująco:

W kategorii drużyn młodzieżowych zwyciężyła młodzieżowa drużyna pożarnicza Chłopców z OSP Zabratówki.

Klasyfikacja w kategorii drużyn męskich:

1 miejsce OSP Zabratówka

2 miejsce OSP Błędowa Tyczyńska Krzywa

3 miejsce OSP Chmielnik

4 miejsce OSP Wola Rafałowska

5 miejsce OSP Błędowa Tyczyńska Wieś

Na zakończenie Komendant Miejski Waldemar Wilk i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego druh Artur Ciura wręczyli dyplomy i puchary dla czołowych drużyn, które osiągnęły najlepsze wyniki w gminnej rywalizacji.

Gospodarz tegorocznych zawodów gminnych, którym była jednostka OSP Błędowa Tyczyńska Wieś gościł wszystkich uczestników zawodów chłodnymi napojami i pieczonymi kiełbaskami.

 

Prezes Zarządu Oddziału
Gminnego ZOSP RP Artur Ciura


do góry następna strona

drukuj


Sobota, 13 Lipca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART