zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gmina Nr 2/2008
Blisko boisko
Rajd pieszy "Szlakiem Wolańskich Przysiółków"
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
Z ŻYCIA OSP
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2008 URZĄD GMINY INFORMUJE
URZĄD GMINY INFORMUJE

Zakończenie realizacji przedsięwzięcia "Rozbudowa gminnego zespołu sportowo-rekreacyjnego w Chmielniku – I etap"
Inwestycje drogowe
Internetowe Centrum Edukacyjno-Oświatowe w Zabratówce
Sesje Rady Gminy Chmielnik
Komunikat Gospodarki Komunalnej w Błażowej
Zakończenie realizacji przedsięwzięcia "Rozbudowa gminnego zespołu sportowo-rekreacyjnego w Chmielniku – I etap"

W maju bieżącego roku zakończono prace przy realizacji zadania „Rozbudowa gminnego zespołu sportowo – rekreacyjnego  w Chmielniku – I etap”. W ramach  zadania zrealizowano budowę ogólnodostępnego placu zabaw wraz z montażem urządzeń do zabaw dla dzieci (huśtawka podwójna, huśtawka podwójna wychylna, urządzenie wielofunkcyjne „Tarzan”, piaskownica) wraz z ławkami. Ponadto wykonano ciąg komunikacyjny (nawierzchnia utwardzona z kostki brukowej) dla pieszych do placu zabaw i boiska sportowego oraz zamontowano wiaty stadionowe i ławki dla kibiców. Wolne od zabudowy powierzchnie przeznaczono na cele rekreacyjne (ławki, zieleń niska i średnia).


Ciąg komunikacyjny wzdłuż boiska

Równocześnie wykonano sztuczne oświetlenie boiska sportowego i placu zabaw. Zamontowano 12 kpl. oświetleniowych – typu drogowego i parkowego. Uzupełnieniem całości przedsięwzięcia był montaż monitoringu i piłkochwytów (od strony placu zabaw).

Zagospodarowanie terenu poprzez stworzenie systemu alejek z ławkami, placem zabaw, ciągiem komunikacyjnym i zielenią niską stworzyło pierwsze w Chmielniku mini centrum rekreacyjne, z którego korzystają przede wszystkim najmłodsi mieszkańcy naszej gminy.


Plac zabaw

Na koniec warto przypomnieć, że część zadania obejmująca budowę placu zabaw i chodnika wzdłuż stadionu uzyskała dofinansowanie ramach działania 2.3. „Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego” Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004 – 2006”. Wniosek otrzymał dofinansowanie w wysokości 142 879 zł.


Marek Czarnota


do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART