zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2017 GOPS CHMIELNIK
GOPS CHMIELNIK

Pomoc żywnościowa
Zespół Interdyscyplinarny w Gminie Chmielnik
Wsparcie kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem"
Drodzy czytelnicy "Wieści Gminnych"!
Życzenia
Pomoc żywnościowa

Pomoc Żywnościowa w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym – Podprogram 2016 kierowana jest do osób i rodzin posiadających niskie dochody.

Dystrybucją żywności dla mieszkańców gminy Chmielnik w 2017 roku zajmuje się Polski Komitet Pomocy Społecznej przy współpracy wolontariuszy – pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chmielniku.

Do skorzystania ze wsparcia w formie artykułów żywnościowych uprawnione są osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego tj. 1268.- zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1028.- zł dla osoby w rodzinie.

W ramach Podprogramu 2016 trwającego od sierpnia 2016 roku do czerwca 2017 roku mieszkańcy z terenu naszej Gminy dwukrotnie otrzymali produkty żywnościowe m. in. makaron, ryż, mleko, groszek z marchewką, filet z makreli w oleju, cukier, ser podpuszczkowy dojrzewający, koncentrat pomidorowy, gulasz wieprzowy.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chmielniku wydał 170 skierowań do otrzymania pomocy żywnościowej.

Łącznie Gmina Chmielnik otrzymała 21928.- kg artykułów żywnościowych.

Z pomocy tej skorzystało 606 osób z 170 rodzin.

Wiesława Buż


do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 28 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART