zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2017 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Działalność jednostek OSP z terenu gminy w 2016 r.
III Strażacki turniej tenisa stołowego
III Strażacki turniej tenisa stołowego

 

Strażackie turnieje sportowe weszły już na stałe do kanonu lokalnych imprez sportowych. Po raz kolejny druhowie z gminy Chmielnik wraz druhami z sąsiedniej gminy Tyczyn zorganizowali rozgrywki sportowe. W niedzielę 9 kwietnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tyczynie odbył się III Międzygminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Ochotniczych Straży Pożarnych. Tym razem organizatorem rozgrywek był Zarząd Oddziału Gminnego w Tyczynie
i Urząd Miejski w Tyczynie. W sportowych zmaganiach wzięło udział siedem drużyn reprezentujących jednostki OSP: Błędowa Tyczyńska - Krzywa, Chmielnik, Wola Rafałowska, Zabratówka, Hermanowa, Kielnarowa i Tyczyn. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, której przewodził Pan Tadeusz Grys. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy (Tyczyn i Chmielnik). Rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym”. Mecze grupowe były bardzo wyrównane. W grupie II zacięty bój o pierwsze miejsce stoczyli druhowie z OSP Chmielnik i OSP Zabratówka.

Klasyfikacja grupy I Tyczyn:

1. OSP Tyczyn

2. OSP Hermanowa

3. OSP Kielnarowa

Klasyfikacja grupy II Chmielnik:

1. OSP Zabratówka

2. OSP Chmielnik

3. OSP Wola Rafałowska

4. OSP Błędowa Tyczyńska – Krzywa

Po dwa pierwsze zespoły z poszczególnych grup awansowały do „strefy medalowej”. W finale drużyna OSP Zabratówka pokonała 4:1 drużynę strażaków z Tyczyna. Tym samym strażacy z Zabratówki obronili tytuł wywalczony dwa lata temu w Chmielniku. Natomiast w meczu o III miejsce spotkały się drużyny z Chmielnika i Hermanowej. W meczu tym drużyna OSP Hermanowa po wyrównanym boju pokonała druhów z Chmielnika (wynik 3:2). Po zakończonych zawodach Prezes ZOG ZOSP RP w Tyczynie druh Wacław Staniek wraz z sędzią głównym zawodów Tadeuszem Grysem wręczyli zespołom nagrody w postaci pucharów i dyplomów.

Zawody były bardzo emocjonujące, a poszczególne mecze przyniosły dużo frajdy zarówno grającym zawodnikom, jak i obserwującym je widzom. Zmagania były bardzo wyrównane, a o wyniku poszczególnych spotkań niejednokrotnie rozstrzygało szczęście i mocne nerwy zawodników. Rozgrywki toczone były w sportowej atmosferze, nie odnotowano żadnych protestów. Drużyny tenisowe z naszej gminy zaprezentowały dobry i wyrównany poziom, który został potwierdzony zwycięstwem OSP Zabratówka w generalnej klasyfikacji.

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART