zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1-2-3/2020
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
012345

Wieść Gminna 1-2-3/2020 URZĄD GMINY INFORMUJE
Moc żywiołu niesamowita, ale też moc życzliwych serc...   


Słowa Prezydent Gdańska Pani Aleksandry Dulkiewicz wypowiedziane w czasie wizyty w Chmielniku z deklaracją pomocy finansowej oraz zorganizowania dla dzieci powodzian wakacji nad morzem, stały się faktem.

20 lipca 2020 o godz. 4.00 rozpoczęła się przygoda, w której pod okiem dwóch opiekunów uczestniczyło 16-cioro dzieci z rodzin poszkodowanych przez żywioł.

Na miejscu w Gdańskim Zespole Schronisk i Sportu Szkolnego grupę otoczyli troską organizatorzy.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu tamtejszych opiekunów udało się zwiedzić całe Trójmiasto nie tylko z jego głównymi atrakcjami ale i zakamarkami.

Szereg atrakcji i wyjazdów to ogrom doświadczeń; radości, zmęczenia z kilometrów przemierzonych pieszo, busem, komunikacją miejską – kolejką, tramwajami. Młodzież zwiedziła pod okiem przewodnika Westerplatte oraz najważniejsze historycznie miejsca Gdańska. Pouczająca lekcja historii o potężnym mieście Gdańsk oraz o Polakach, ich walce o wolność i patriotyzmie, którego każdy Polak powinien doświadczyć.

Młodzież obejrzała również panoramę Gdańska podróżując w przestworza na kole Amberskay jak również wspinając się na Pachołek – wieżę widokową. Odwiedzili Gdańskie ZOO, Oliwski Park, uczestniczyli w koncercie organowym w Oliwskiej Katedrze. Doświadczyli zjawiska zaburzeń równowagi w Domu do góry nogami w Szymbarku. Odwiedzili Sopockie Molo - spacer połączony z rejsem statkiem, wolny czas spędzony na głównym deptaku Sopotu – Monte Cassino. W Centrum Fizyki Hewelianum młodzież doświadczyła praw zjawisk fizyki.

    

Dużo zwiedzania ale również czas na zabawę. Żywiołowo i wesoło było w Loopy’s Words oraz Parku Trampolin – gdzie oddali się magii radości i zabawy. Przyjemnie wspominają również pobyt na basenie.

Wolny czas spędzali na boisku do piłki plażowej, koszykówce, grze w bilard oraz grając w gry stolikowe.

No i oczywiście upragnione i wytęsknione morze. Odwiedzili plaże w Sopocie, Gdyni, Brzeźnie, Jelitkowie, Sobieszewie. Chętne dzieci korzystały z kąpieli w Bałtyku pod opieką ratowników, pozostałe delektowały się promieniami słońca, które towarzyszyło w czasie pobytu.

Ostatnie chwile w Gdańsku umiliła i zaszczyciła swoją obecnością Pani Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Długi czas rozmawiała z kolonistami na różne tematy – dotyczące życia, nauki, ich przyszłości.

Dzieci podziękowały za okazane serce przygotowując laurki.

To co dobre szybko się kończy. Czas wracać do domu.

Choć szczęśliwe, ukradkiem tęskniące za rodzicami z nieukrywaną radością wróciły całe i zdrowe tam gdzie ich dom… do Chmielnika.

28.07.2020 r. godz. 19.40 oczekujący rodzicie odebrali swoje pociechy z wakacyjnym bagażem wspomnień na całe życie.


Opracowała: Maria Piątek


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 29 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART