zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1-2-3/2020
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
012345

Wieść Gminna 1-2-3/2020 URZĄD GMINY INFORMUJE
Samorządy z terenu całej Polski pośpieszyły z pomocą Gminie Chmielnik na usuwanie skutków powodzi

 


W tym trudnym dla nas czasie, gdzie w dniu 26.06.2020 roku powódź uszkodziła ponad 70 budynków mieszkalnych i przyniosła ogromne straty w infrastrukturze komunalnej (zniszczone drogi, mosty, budynki komunalne, sieć kanalizacyjna oraz uszkodzona oczyszczalnia ścieków) ogromnym wsparciem stały się przekazywane nam wyrazy solidarności, chęć niesienia pomocy i realna pomoc finansowa napływająca z różnych stron.

Jako pierwszy z pomocą pośpieszył nasz sąsiad - Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc, gdzie z Jego inicjatywy Rada Miasta Rzeszowa w dniu 07.07.2020 roku podjęła uchwałę o wsparciu naszej gminy kwotą 200 tysięcy złotych. Środki pozwolą na sfinansowanie w części wydatków bieżących związanych z przywróceniem procesu przesyłania ścieków komunalnych tj. wymianę szaf sterowniczych, szaf złączeniowo-pomiarowych i pomp, gdyż główny kolektor sieci kanalizacyjnej przebiegający wzdłuż doliny rzeki, gdzie wystąpiła powódź uległ uszkodzeniu.

Kolejne gesty solidarności przyszły do nas z Pomorza. Goszczący na podkarpaciu Prezydent Gdańska Pani Aleksandra Dulkiewicz oraz Prezydent Sopotu Pan Jacek Karnowski zaoferowali nam również wsparcie finansowe. Miasto Gdańsk przekazało nam kwotę 300 tysięcy złotych z przeznaczeniem na naprawę sieci kanalizacyjnej, remont budynków komunalnych oraz wywóz śmieci. Prezydent Sopotu zadeklarował pomoc w kwocie 50 tys. zł., co nastąpiło na Sesji Rady Miasta w m-cu sierpniu br. Kolejne samorządy z Pomorza to Gdynia z kwotą 150 tys. zł. oraz Gmina Mikołajki Pomorskie kwotą 7 tys. zł.

Kwotą 100 tys. złotych wsparł na Powiat Rzeszowski, który w tych samych dniach, sam również poniósł znaczne straty w infrastrukturze drogowej zarówno na terenie naszej gminy jak i innych samorządów.

Z pomocą przyszli nam samorządowcy z powiatu rzeszowskiego i tak:

Gmina Błażowa – kwota 20 tys. zł.

Gmina Boguchwała – kwota 50 tys. zł.

Gmina Lubenia – kwota 20 tys. zł.

Gmina Świlcza – kwota 20 tys. zł.

Z pomocą przyszło nam również Miasto i Gmina Chmielnik z województwa świętokrzyskiego. Nasi „imiennicy” wsparli nas kwotą 10 tys. zł.

Gmina Waśniów (woj. świętokrzyskie) – kwota 5 tys. zł.

Sejmik Województwa Podkarpackiego podjął uchwałę o przekazaniu Gminie Chmielnik środków finansowych w wysokości 35 tys. zł. na zasiłki celowe i celowe specjalne dla rodzin, które ucierpiały w wyniku intensywnych opadów deszczu.

Wszystkim Samorządom bardzo dziękujemy za przekazane wsparcie dla Gminy Chmielnik, bez którego trudno byłoby ruszyć z odbudową zniszczonych obiektów i uprzątnięciem terenów o przejściu nawałnicy.

   

M. Wdowik-Reczek


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART