zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
SPORT
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2010 OGŁOSZENIA
OGŁOSZENIA

Szanowni pasażerowie linii autobusowych MKS !
Nowe kwalifikacje szansą na pracę
Nowe kwalifikacje szansą na pracę

Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego od 1 kwietnia 2010 roku realizuje cykl bezpłatnych szkoleń dla osób długotrwale bezrobotnych oraz bezrobotnych korzystających ze świadczeń pomocy społecznej w ramach projektów: „Zawodowo na nowo” oraz „Nowa szansa”.

Projekty współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oba projekty niosą wiele korzyści dla osób uczestniczących w szkoleniach m.in. zwiększają motywację oraz wiarę w siebie i swoje możliwości, pozwalają na zdobycie praktycznych umiejętności związanych z poszukiwaniem zatrudnienia, umożliwiają zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych, a tym samym zwiększają szanse na znalezienie pracy.

Szkolenia skierowane są do osób długotrwale bezrobotnych oraz bezrobotnych korzystających ze świadczeń pomocy społecznej zamieszkujących na terenie jednego z powiatów: rzeszowskiego, miasta Rzeszów, łańcuckiego, dębickiego oraz ropczycko-sędziszowskiego.

Z uwagi na wzrastające zapotrzebowanie pracodawców na pracowników z kwalifikacjami spawaczy oraz operatorów obrabiarek CNC Centrum Rozwoju Społeczno Ekonomicznego podjęło inicjatywę przeszkolenia osób długotrwale bezrobotnych oraz bezrobotnych korzystających ze świadczeń pomocy społecznej. Powyższe projekty przyczynią się do wzbogacenia rynku o nowo wykwalifikowanych specjalistów.

W ramach projektu: „Zawodowo na nowo” uczestnicy szkolenia mają możliwość zdobycia uprawnień w zakresie operatora obrabiarek CNC , natomiast w ramach projektu „Nowa szansa” uczestnicy szkolenia będą zdobywać kwalifikacje potwierdzone międzynarodowym certyfikatem spawacza w zakresie metody MAG.

W odpowiedzi na wyzwania jakie stawia zasada równości płci, projekty zawierają rozwiązania ułatwiające kobietom dostęp do szkoleń, m.in. refundację kosztów opieki nad dziećmi lub osobami zależnymi.

Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego z siedzibą w Sielcu (koło Sędziszowa Małopolskiego) istnieje od 9 lat. Wysoka jakość, doświadczenie oraz kompleksowa obsługa to główne atuty firmy. Od początku swego istnienia aż po dzień dzisiejszy CRSE zajmuje się głównie działalnością szkoleniową oraz doradztwem gospodarczym. Jako jedna z pierwszych firm szkoleniowo-doradczych na Podkarpaciu wdrożyła System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000, a od 2008 roku jest członkiem ogólnopolskiej prestiżowej sieci KSU. Każdego roku opracowuje co najmniej kilkanaście wniosków o dofinansowanie, które otrzymują środki z Unii Europejskiej.

Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego zaprasza wszystkie osoby długotrwale bezrobotne oraz bezrobotne korzystające z pomocy opieki społecznej do skorzystania z powyższych szkoleń (przewidywane szkolenia trwać będą do czerwca 2011 roku), które pomogą im powrócić na rynek pracy.Szczegółowych informacji na temat szkoleń można uzyskać pod numerem telefonu: 17 22 20 261 lub 17 22 20 138/134 lub bezpośrednio w siedzibie firmy: Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego,
Sielec 1a, 39-120 Sędziszów Młp.
w godzinach od 8.00 do 16.00


poprzednia strona do góry

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART