zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 2/2014 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Majowe działania strażaków

 

 

Obszar naszej gminy od kilku lat omijają najbardziej niebezpieczne zjawiska związane z powodziami, ulewami i gwałtownymi wichurami. Do tej pory również bieżący rok jest spokojnym okresem dla strażaków. Wyjątkiem były dni 14 i 15 maja, kiedy to okoliczne miejscowości zostały nawiedzone gwałtownymi ulewami i wichurami. W tych dniach strażacy z OSP Chmielnik, OSP Wola Rafałowska i OSP Zabratówka zostali zadysponowani do 8 zdarzeń. Druhowie przede wszystkim usuwali powalone drzewa, usuwali zatory w wezbranych rzekach i wypompowywali wodę z podtopionych piwnic.

Natomiast 17 maja zastęp z OSP Zabratówka wraz z innymi OSP z terenu powiatu rzeszowskiego został skierowany na północ naszego województwa do objętej alarmem powodziowym Gminy Gorzyce. Zgromadzone zastępy przez ponad 30 godzin pełniły służbę w miejscowości Wrzawy znajdującej się w widłach Wisły i Sanu. Na miejscu druhowie wykonywali postawione przed nimi zadania: przygotowywanie worków z piaskiem, uszczelnianie przeciekających wałów oraz monitorowanie nasypów i kontrolowanie stanu wody.

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART