zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2017 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

Ognisko patriotyczne 3-go Maja
Wycieczka do Lwowa
Piknik rodzinny "Rodziną Silni"
Projekty - czeka nas pracowity okres
Wycieczka do Lwowa

7 maja 2017 r. o godz. 05-tej, 45 osobowa grupa wyruszyła autokarem, z przewodnikiem PTTK Rzeszów na wycieczkę do Lwowa. Mieliśmy szczęście, bo na granicy w Medyce nie było innych autokarów i odprawa poszła sprawnie. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Cmentarza Łyczakowskiego oraz Obrońców Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich tzw. Orląt.

Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści przewodnika o pochowanych tam Polakach. Na obu nekropoliach zapaliliśmy znicze. Następnie zwiedziliśmy śródmieście Lwowa, wpisane na listę UNESCO, rynek z Kamienicą Królewską, ratusz, kaplicę Boimów. Przeszliśmy Prospektem Swobody pod pomnik Adama Mickiewicza, Teatr Opery i Baletu. W drodze powrotnej zrobiliśmy drobne zakupy w przygranicznym sklepie, słodycze były wyśmienite. Na granicy znów byliśmy jedynym autokarem, więc szybka odprawa i po bezpiecznej drodze ok. 22-giej byliśmy w domu.


Danuta Szajna


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART