zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2017 OŚWIATA I KULTURA
Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

 

 

8 czerwca grupy przedszkolne z terenu gminy Chmielnik po raz drugi wzięły udział w Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych, który odbył się w Zespole Szkół w Chmielniku. Wśród przybyłych gości znalazła się grupa przedszkolna „Biedroneczki” Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce oraz grupa przedszkolna „Elfy” Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. M.M. Kolbego w Chmielniku. Biedroneczki zaprezentowały utwór Jana Brzechwy „Grzyby”, a grupa Elfów wystąpiła w przedstawieniu „Królewna Śnieżka i Krasnoludki”. Grupy przedszkolne Zespołu Szkół w Chmielniku zaprezentowały program artystyczny „Na wyspach Bergamutach”, „Bajkowy Kabaret” i „Rzepka” Juliana Tuwima. Celem przeglądu była prezentacja umiejętności artystycznych dzieci, kształtowanie i rozwijanie wśród najmłodszych zainteresowań kulturą teatralną i literaturą dziecięcą, rozwijanie u dzieci zdolności aktorskich i integracja dzieci przedszkolnych. Dzieci miały okazję podziwiać talenty aktorskie swoich koleżanek i kolegów z innych przedszkoli oraz zaprezentować siebie w roli aktorów. Wyjątkowo kolorowe stroje przeniosły widzów w zaczarowany świat teatru. Gratulujemy !!!


Justyna Gleń
Jadwiga Urbańska


do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 22 Pażdziernika 2017 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
18 Lipca 2017 r.
Wójt Gminy Chmielnik informuje o możliwości skorzystania z pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów w roku szkolnym 2017/18 r.
17 Lipca 2017 r.
Po raz drugi w historii istnienia klubu sportowego „Galicja” Chmielnik, drużyna seniorów wywalczyła awans do wyższej klasy rozgrywkowej, czyli A-klasy.
Realizacja: ProART