zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2017 OŚWIATA I KULTURA
Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

 

 

8 czerwca grupy przedszkolne z terenu gminy Chmielnik po raz drugi wzięły udział w Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych, który odbył się w Zespole Szkół w Chmielniku. Wśród przybyłych gości znalazła się grupa przedszkolna „Biedroneczki” Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce oraz grupa przedszkolna „Elfy” Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. M.M. Kolbego w Chmielniku. Biedroneczki zaprezentowały utwór Jana Brzechwy „Grzyby”, a grupa Elfów wystąpiła w przedstawieniu „Królewna Śnieżka i Krasnoludki”. Grupy przedszkolne Zespołu Szkół w Chmielniku zaprezentowały program artystyczny „Na wyspach Bergamutach”, „Bajkowy Kabaret” i „Rzepka” Juliana Tuwima. Celem przeglądu była prezentacja umiejętności artystycznych dzieci, kształtowanie i rozwijanie wśród najmłodszych zainteresowań kulturą teatralną i literaturą dziecięcą, rozwijanie u dzieci zdolności aktorskich i integracja dzieci przedszkolnych. Dzieci miały okazję podziwiać talenty aktorskie swoich koleżanek i kolegów z innych przedszkoli oraz zaprezentować siebie w roli aktorów. Wyjątkowo kolorowe stroje przeniosły widzów w zaczarowany świat teatru. Gratulujemy !!!


Justyna Gleń
Jadwiga Urbańska


do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 28 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART