zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2021 GOPS CHMIELNIK
Program "Życiem zafascynowani"

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chmielniku w miesiącu czerwcu 2021roku podjął współpracę z Centrum Socjo-Pedagogicznym „Team” z siedzibą w Rzeszowie.

W ramach współpracy przystąpił do programu pt. „Życiem zafascynowani - do działania zainspirowani” program działań profilaktyki selektywnej dla dzieci i młodzieży zagrożonych hazardem lub innymi uzależnieniami behawioralnymi – III edycja.

Celem powyższego programu była profilaktyka zachowań ryzykownych związanych z uzależnieniami behawioralnymi, np. od Internetu, gier komputerowych, które szczególnie, w czasie pandemii, nasiliły się wśród dzieci i młodzieży.

Z uwagi na powyższy program zostało zorganizowanych 5 – spotkań z dwoma grupami 10-cio osobowymi dzieci i młodzieży z terenu Gminy Chmielnik. Podczas zajęć dzieci poprzez gry, zabawy, zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne oraz warsztaty nabyły umiejętności radzenia sobie z emocjami i trudnymi sytuacjami oraz miło spędziły czas w gronie rówieśników.

Mamy nadzieję, że wspomniana profilaktyka przyczyniła się do poprawy ich funkcjonowania psychospołecznego, poprawiła relację z rówieśnikami i osobami dorosłymi oraz wzmocniła czynniki chroniące.

Natalia Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART