zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2021 OŚWIATA I KULTURA
OŚWIATA I KULTURAW Szkole Podstawowej nr 3 im. Św. M.M. Kolbego w Chmielniku…..
#challengeniebieskiemotyle2021 "JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI"
Dzień dziecka w świetlicy szkolnej
Taaka ryba
Jak jeść zdrowiej?
Za nami kolejny rok....
A w naszej szkole…
Pół roku z seniorami
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Św. M.M. Kolbego w Chmielniku…..

 

W bieżącym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły zostali włączeni do ogólnopolskiej akcji Żonkile, organizowanej przez Muzeum Żydów Polskich POLIN. W jej ramach uczniowie wysłuchali opowiadań: „Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej oraz „Historii z pewnej ulicy” Joanny Bednarek (dla klas 1-3) jak obejrzeli filmy edukacyjne „Będę pisać” (dla klas 4-6) oraz „Muranów – Dzielnica Północna” (dla klas 7-8). W poprzednich latach ideą akcji było rozdawanie/dzielenie się żonkilami – symbolami pamięci o powstaniu, jednak w obecnym czasie pandemii ta forma została ograniczona. Nasi uczniowie nawiązali do tradycji. Jedni wykonali żonkile z bibuły inni odnaleźli kwiaty w ogródku – podzielili się nimi, przesyłając zdjęcia kwiatów na stronę internetową. Uczestnicząc w akcji oddali hołd poległym bohaterom powstania w getcie warszawskim zgodnie z hasłem: „Łączy nas pamięć”.


Irena Międlar - SP3 w Chmielniku


do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 29 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART