zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2021 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIEDziałamy mimo pandemii

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola” w październiku 2020 roku złożyło do „Lokalnej Grupy Działania Lider - Dolina Strugu” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” wniosek o przyznanie pomocy pn. „Budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym w Woli Rafałowskiej”. Wniosek znalazł się na liście operacji wybranych, ale nie mieścił się w limicie środków przeznaczonych do dofinansowania. W skutek rezygnacji jednego podmiotu z realizacji swojego zadania, w kwietniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego otrzymaliśmy dobrą informację. Nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie, otrzymamy na to zadanie pomoc w wysokości 64 976 zł.

Po dopełnieniu niezbędnych formalności jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy zadania, w ramach którego na Placu Arena powstanie plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, miejsca parkingowe, a teren od strony rzeki zyska nowe ogrodzenie. Mamy nadzieję, że tak potrzebne miejsce dla naszej wsi powstanie jak najszybciej.

W ramach konkursu organizowanego przez Urząd Gminy w Chmielniku Stowarzyszenie „Nasza Wola” otrzymało 4000 zł dotacji na realizację zadania publicznego „Działania na rzecz dzieci i młodzieży oraz osób w wieku emerytalnym z terenu Gminy Chmielnik”. W ramach tego zadania w lutym po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią odbyło się spotkanie karnawałowe oraz warsztaty wykonywania koszyków ze sznurka. Mimo pandemii, w reżimie sanitarnym uczciliśmy Święto Konstytucji – 3-go Maja rozpalając na Placu Arena „Ognisko Patriotyzmu” i śpiewając pieśni patriotyczne. Zgłębiamy wiedze o ziołach, dlatego wiosną członkowie Stowarzyszenia założyli przydomowe ogródki zielarskie ze znanymi i mało popularnymi ziołami (hyzop, ruta, szanta, ogórecznik). Wykorzystujemy je w kuchni.

30 czerwca z grupą 30 osób wybieramy się na wycieczkę w świętokrzyskie, zwiedzimy Jaskinię Raj i zamek Chęciny. Mamy nadzieję, że mimo obostrzeń uda się nam zrealizować wszystkie zaplanowane działania.

Ponieważ zbliżają się wakacje życzymy wszystkim miłego i bezpiecznego wypoczynku.

  

„Nasza Wola” Danuta Szajna


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART