zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2015 STOWARZYSZENIA
STOWARZYSZENIA

Wolańskie projekty
"Rusz głową i mięśniami"
Zadanie publiczne dofinansowane z Urzędu Gminy Chmielnik
"Rusz głową i mięśniami"

Grupa nieformalna „MŁODZI NIESPOKOJNI”, której osobowości prawnej użyczyło Stowarzyszenie „Nasza Wola” realizuje projekt „RUSZ GŁOWĄ I MIĘŚNIAMI” dofinansowany z Programu Działaj Lokalnie, Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacja Generator Inspiracji

Głównym celem projektu „Rusz głową i mięśniami" jest uaktywnienie i współdziałanie mieszkańców, rozwijanie ich zdolności, predyspozycji i zainteresowań, przełamanie stereotypu gier planszowych jako chińczyk poprzez udział w zajęciach.

Dni z grami planszowymi wystartowały na Dożynkach wiejskich 15.08.2015r. Sprzęt zakupiony z dotacji (namiot, stoliki i krzesełka składane oraz gry) umożliwił zaprezentowanie i zachęcania do gier uczestników festynu. Wolontariusze prezentowali ciekawe strategiczne gry, uczyli zasad. Kolejne zajęcia odbywają się w Świetlicy.

Zajęcia w siłowni, zostały zakupione m.in. stojaki pod sztangę, ławka prosta, obciążenie żeliwne do sztangi, a także mata do jogi i piłka do ćwiczeń gimnastycznych. Zajęcia odbywają się w każdą środę i cieszą się dużym zainteresowaniem głównie młodzieży szkolnej ale również osób starszych. Na zajęciach grupa osób bardziej doświadczonych pomaga swoim młodszym kolegom przy wykonywaniu ćwiczeń a także doradza w wszelkich sprawach związanych z ćwiczeniami i nie tylko. Ponadto siłownia udostępniona jest wszystkim chętnym przez 7 dni w tygodniu. Liczymy na to, że wraz z coraz krótszymi dniami, które się rozpoczęły, będzie przybywać osób, które chcą zrobić coś dla siebie i dzięki aktywnemu spędzaniu czasu wolnego poprawią swoje samopoczucie, sylwetkę a także po prostu miło spędzą czas.

Warsztaty sutasz, odbywają się w Świetlicy, uczestnicy uczą się wykonywania biżuterii, ozdób tą misterną techniką. Uczy ona cierpliwości i dokładności.

Koordynator Agnieszka Kołodziej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART