zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2015 STOWARZYSZENIA
STOWARZYSZENIA

Wolańskie projekty
"Rusz głową i mięśniami"
Zadanie publiczne dofinansowane z Urzędu Gminy Chmielnik
Zadanie publiczne dofinansowane z Urzędu Gminy Chmielnik

Stowarzyszenie „Nasza Wola” realizuje zadanie publiczne Rozwój form pracy z dziećmi i młodzieżą z trenu Gminy Chmielnik dofinansowane z Urzędu Gminy Chmielnik

19 września, dzięki gminnemu projektowi, dzieci i młodzież z Woli Rafałowskiej, w nagrodę za aktywny i chętny udział w organizacji Dożynek Wiejskich, odbyły wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Było coś dla ducha i ciała. Przewodnik oprowadził grupę po Skansenie przekazując liczne ciekawe i zaskakujące informacje. Dzieci odbyły lekcję kaligrafii w „starej” szkole. Niecodzienne 45 minut we wnętrzu przedwojennej klasy, wypełnionej kałamarzami, piórami, rysikami i tabliczkami łupkowymi było wspaniałym doświadczeniem! Uczestnicy wycieczki biorąc udział w zajęciach „Kiecki w malowanej skrzyni”, mogli poczuć się prawie jak na wybiegu. Poznali bowiem kanony mody Lasowiaków i Rzeszowiaków i mogli się zaprezentować w owych strojach. Uwieńczeniem wycieczki przemiłe grillowanie.

  

Agnieszka Kołodziej


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART