zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2010 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

Zachęcamy, chodźcie w nasze ślady


11.XI.2010r. o godz. 18-tej na placu „Arena” w Woli Rafałowskie zapłonęło „Ognisko Patriotyzmu”. Stowarzyszenie wraz z mieszkańcami w ten sposób uczciło Święto Niepodległości przyłączając się do ogólnopolskiego projektu „Ogniska Patriotyzmu”.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie zabraknie gorących serc i ducha patriotyzmu, aby w całej gminie 11 listopada zapłonęły ogniska. Będziemy o tym przypominać.

 

WYSTAWA „Odkrywamy talenty i pasje mieszkańców Woli Rafałowskiej”

W październiku i listopadzie Stowarzyszenia „Nasz Wola” zorganizowało w Domu Ludowym wystawę „Odkrywamy talenty i pasje mieszkańców Woli Rafałowskiej”. Celem było pokazanie prac naszych mieszkańców oraz dotarcie do jak największej rzeszy ludzi, którzy tworzą, mają swoje pasje i chcieliby się nimi podzielić, a może „zarazić” innych. Zgromadzono prace 30-tu osób, najmłodszymi uczestnikami wystawy byli uczniowie gimnazjum, a najstarszym pan Stanisław Witowski, lat 88, który od 60 lat robi różańce z kłokoczki. Kłokoczka, jest to krzew dawniej bardzo popularny na naszym terenie, obecnie jest pod ochroną, w naszej miejscowości obok kilku domów jeszcze można go zobaczyć.

Wystawa podobała się, widzieliśmy niejednokrotnie zaskoczenie odwiedzających, że w naszej wsi ludzie potrafią robić tak ładne i różnorodne rzeczy. Jednym podobały się hafty, innym malarstwo, jeszcze innym kwiaty z bibuły, origami, szyszki weselne, prace z makaronu, biżuteria, komiksy czy makiety do gier bitewnych.

Wystawę obejrzały dzieci ze szkoły podstawowej, mieszkańcy podczas zebrania wiejskiego, wyborów samorządowych oraz zaproszone przez Stowarzyszenie władze Urzędu Gminy i panie z KGW z terenu Gminy Chmielnik. Może w nasze ślady pójdą inne miejscowości, do czego serdecznie namawiamy i zaprezentują prace swoich mieszkańców.

ZAPRASZAMY do udziału w konkursie „Historia mojego domu”, którego celem jest rozbudzenie pasji badawczych, poszerzenie wiedzy historycznej, odkrywanie tożsamości lokalnej i narodowej przez pryzmat dziejów własnej rodziny. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronach internetowych Stowarzyszenia www.wolarafalowska.pl, Szkoły Podstawowej w Woli Rafałowskiej www.sp_wr/republika.pl oraz Urzędu Gminy w Chmielniku www.chmielnik.pl/gmina.

W imieniu Zarządu oraz Członków Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola” życzę Państwu zdrowych i wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz aby Rok 2011 był szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe, by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.

 

 

Prezes Stowarzyszenia
Danuta Szajna


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART