zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2010 OŚWIATA I KULTURA
Sportowy grant

Uczniowski Klub Sportowy „Gymnasion”, działający przy Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku, zajął 2 miejsce na Podkarpaciu i znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu Ministra Sportu i Turystyki na najciekawszą inicjatywę z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży w środowisku wiejskim.

W dniu 20.11.2010 r. w siedzibie Centrum Olimpijskiego PKOL. w Warszawie odbyło się podsumowanie Konkursu i wręczenie nagród.

W ramach konkursu UKS z Chmielnika napisał projekt pn. „Żyj aktywnie” i właśnie pod takim hasłem od kwietnia do końca września 2010 r. na terenie gminy Chmielnik zorganizował cykl zawodów sportowych: piłki nożnej, tenisa stołowego, piłki siatkowej dla różnych kategorii wiekowych dzieci i młodzieży. Swoje zainteresowanie sportem można było wyrazić nie tylko poprzez udział w zawodach, ale także w konkursach literackich, w których wzięła udział liczna grupa młodych talentów oraz konkursie fotograficznym, gdzie miłośnicy sportu i cyfrowej fotografii okiem aparatu dokumentowali przebieg rozgrywanych turniejów.

UKS ściśle współpracuje z chmielnickim Gimnazjum, w którym od b.r. istnieje sportowa klasa. Zważywszy na to, iż Gimnazjum korzysta również z wielofunkcyjnego boiska, na pewno przyda się nowy sprzęt sportowy zakupiony przez UKS w ramach nagrody o wartości 5.000 zł.

Jednym słowem, opłaca się żyć aktywnie.

Monika Wójcik


do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART