zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2011 GOPS W CHMIELNIKU
Świetlica socjoterapeutyczna

W nowym roku szkolnym spotkaliśmy się znowu w gronie znajomych twarzy, do którego dołączyło kilka nowych osób.

Ci, którzy zetknęli się już ze świetlicą socjoterapeutyczną wiedzą, że integralną częścią pracy jest wyzwalanie twórczej aktywności dzieci, rozbudzanie zainteresowań oraz umiejętności efektywnego i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Do dyspozycji dzieci jest sprzęt sportowy, gry, biblioteczka, komputery (w tym z dostępem do internetu) i wiele materiałów i artykułów do wykonywania prac plastycznych. Prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe i wychowawcze: socjoterapeutyczne, plastyczne, muzyczno - ruchowe, rekreacyjne, dydaktyczno - wychowawcze. Od października prowadzone są także zajęcia z panią psycholog.

We wrześniu w świetlicy powróciliśmy już do codziennego obowiązku odrabiania prac domowych oraz codziennych zajęć świetlicowych zgodnych z ustalonym planem. Jesień w pełni, podobnie jak powrotne przyzwyczajanie się do szkoły. Okres ulgowy się skończył, każdy zdążył przystosować się do normalnego rozkładu zajęć i obowiązków. W świetlicy została rozpisana tabela z plusami i minusami, które podsumowują codzienne zachowania wychowanków. Na szczęście część tabeli z minusami jest nadal pusta. 

Pod koniec października byliśmy w kinie na filmie animowanym „Mniam”, opowiadający o rybach chcących łowić na lądzie. Wszystkim bardzo podobała się ta bajka.

25 listopada br. została zorganizowana zabawa andrzejkowa. Dzień tajemniczych wróżb i wspólnej zabawy minął wszystkim niezwykle szybko. Każdy był ciekaw co wywróży mu wróżka (wychowawca). Repertuar znanych i mniej znanych wróżb i zabaw andrzejkowych był duży, więc każdy znalazł niewątpliwie coś dla siebie. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników.

Miesiąc grudzień jest bardzo gorącym okresem w świetlicy socjoterapeutycznej. Dzieci przygotowują się długo i pracowicie na zajęciach plastycznych prowadzonych w świetlicy tworzą ozdoby świąteczne aby wykonać upominki i udekorować salę.

Z okazji Mikołajek odbyło się mikołajkowe losowanie wśród wychowanków, każdy zrobił własnoręcznie prezent i obdarował wylosowaną osobę. Dzień ten upłynął w bardzo miłej atmosferze.

Przed nami jeszcze przygotowania do wspólnej Wigilii i powitania Nowego Roku z tej okazji życzymy spokojnych i wesołych świąt, wielu prezentów i radości w życiu oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Wychowankowie i wychowawca świetlicy socjoterapeutycznej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 11 Sierpnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART