zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2011 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

Co nowego w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Gminy Chmielnik?
Minął kolejny rok działalności Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska "Nasza Wola" KRS 0000307811
Zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia
Co nowego w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Gminy Chmielnik?

PROJEKT: „DZIAŁANIA NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

 

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Gminy Chmielnik w okresie od 1 kwietnia 2011 r. do 30 listopada 2011 r. uczestniczyło w realizacji projektu „Działania na rzecz osób niepełnosprawnych”. Projekt ten został objęty patronatem organu administracji publicznej - Wójta Gminy Chmielnik. Gmina ze swego budżetu przeznaczyła na realizację projektu kwotę w wysokości 4000 zł.

Na organizowanych przez siebie spotkaniach integracyjnych i okolicznościowych, Stowarzyszenie prowadziło zarazem terapię zajęciową z zakresu poprawy sprawności manualnych dzieci i osób dorosłych, związane z wykonywaniem ozdób, dekoracji o różnej tematyce, głownie świątecznej. Spotkania zaś skupiały się wokół takich kręgów tematycznych, jak „Tradycje wielkanocne”, „Święto rodziny”, „Kolory jesieni”.

Podczas wyjazdów turystyczno-krajoznawczych prowadzona była integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. W ciągu siedmiu miesięcy, czyli od początku kwietnia do końca listopada zostały zorganizowane trzy wyjazdy.

Podczas pierwszej wycieczki dzieci odwiedziły Arboretum w Bolestraszycach, gdzie mogły podziwiać unikalną florę. Korzystając z wizyty na ziemi przemyskiej, organizatorzy zaproponowali zwiedzanie zabytków Przemyśla.

Druga wycieczka zahaczała o ziemię małopolską. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Park Miniatur Budownictwa w Inwałdzie, Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Całej imprezie towarzyszył klimat religijny, który sprzyjał integracji uczestników. Miniatury najciekawszych budowli świata i zwierząt prehistorycznych wzbudziły powszechne zaciekawienie, natomiast zabawy integracyjne na miasteczku zabaw rozweseliły i zrelaksowały wycieczkowiczów.

Podczas trzeciej wycieczki uczestnicy odwiedzili Muzeum Lalek w Pilźnie. Dzieci poznały kolejne etapy powstawania lalki i wzięły udział w warsztatach artystyczno-manualnych, podczas których mogły własnoręcznie wykonać rekwizyty teatralne. Celem wyjazdu było przygotowanie do udziału w sztuce teatralnej i terapii zajęciowej.

Podczas realizacji projektu, Stowarzyszenie systematycznie pracowało nad poprawą warunków życia osób niepełnosprawnych, dbając nie tylko o polepszanie warunków materialnych, ale również o krzewienie wartości duchowych. W tym celu dwukrotnie zorganizowane zostały wyjazdy do kina Helios i teatru Maska w Rzeszowie.

Dzięki pracy w projekcie na rzecz osób niepełnosprawnych, nastąpiło wzmocnienie więzi emocjonalnych pomiędzy członkami Stowarzyszenia.

W projekcie „Działania na rzecz osób niepełnosprawnych” pracowało wiele osób. Znaleźli się w tym gronie jednak ludzie, bez których Stowarzyszenie nie sprostałoby podjętym zadaniom. Są to: pani Alicja Gil, pan Jan Kłosowski i pani Iwona Czarnota. W gronie zasłużonych należy też postawić Radę Gminy i pana Wójta Gminy Chmielnik, którzy zapewnili wsparcie finansowe i interesowali się pracą Stowarzyszenia oraz problemami osób niepełnosprawnych.

Zofia Puterla
Przewodnicząca Stowarzyszenia


do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 20 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART