zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2014 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Dęby Wolności

Ochotnicze straże pożarne z terenu naszej gminy włączyły się w ogólnopolską akcję sadzenia „Dębów Wolności”. Na terenie całego kraju strażacy ochotnicy uczestniczyli w tej szlachetnej inicjatywie. Do niej przyłączyły się również jednostki z naszej gminy – OSP Błędowa Tyczyńska – Krzywa, OSP Wola Rafałowska i OSP Zabratówka.

„Dęby Wolności” sadzone w 2014 roku mają upamiętniać 25 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności w historycznych wyborach 4 czerwca 1989 roku oraz demokratyczne przemiany w kraju i na świecie. Ta szlachetna inicjatywa jest realizowana wspólnie przez Kancelarię Prezydenta RP, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

Drzewa znalazły swoje miejsce na terenie działek strażackich, a obok umieszczono pamiątkowe tablice.


Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART