zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2012 KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH

Co słychać w KGW w Borówkach
Aktywne, pomysłowe, pracowite - Panie z Kół Gospodyń Chmielnika.
Co słychać w KGW w Borówkach

 


Muzyka łagodzi obyczaje, a wspólne śpiewanie bardzo zbliża ludzi, o czym mieli okazję przekonać się uczestnicy kolędowej biesiady zorganizowanej przez KGW przy wsparciu Rady Sołeckiej i OSP w Borówkach.

15 stycznia br. licznie przybyłych gości (ok. 80 osób) przywitały nasze gospodynie śpiewająco, wykonując specjalnie na tę okazję ułożoną piosenkę na kolędniczą nutę. Wśród zaproszonych gości znaleźli się miedzy innymi przedstawiciele gminy z panem Wójtem Krzysztofem Gradem, byli także asystenci pana Posła Jana Burego z PSL, którzy odczytali przesłanie do organizatorów i uczestników kolędowej imprezy. Humorystyczna inscenizacja o pogaduszkach dwóch kumoszek brawurowo wykonana przez córkę naszego Radnego i córkę pani Sołtys, rozbawiła naszych gości, którzy zasiedli przy pięknie nakrytych stołach rozpoczynając biesiadowanie od wspólnego kolędowania. Piękne kolędy i pastorałki zaśpiewały nam panie z Zabratówki, które razem z innymi przedstawicielkami KGW z terenu naszej Gminy przybyły na to kolędowe spotkanie. Pokrzepieni smakołykami przygotowanymi przez gosposie z naszego KGW uczestnicy ochoczo kolędowali, a nawet ruszyli w tany przy dźwiękach orkiestry z Nieborowa. W atmosferze radości i wzajemnej życzliwości ta kolędowa biesiada pozwoliła na „naładowanie akumulatorów” pozytywną energią, która u progu nowego roku potrzebna jest przecież każdemu z nas.

Równie pozytywnej energii dostarczył przedstawicielkom naszego Koła ostatkowy „babski wieczór”, na który zaproszono nas do Zabratówki. Uczestnicy tej ostatkowej imprezy bawili się świetnie – była to zdecydowanie prześpiewana impreza. Panie w szampańskich humorach bawiły się znakomicie w swoim towarzystwie, a jedyny mężczyzna na tej babskiej biesiadzie, Pan Bolesław Walas przygrywał nam pięknie do śpiewu i tańca na akordeonie.

Na ręce Pani Aleksandry Szczepańskiej składamy wyrazy uznania i podziękowania dla organizatorów tej niezapomnianej imprezy - była to uczta przede wszystkim dla ducha, ale też i dla ciała, bo gospodynie tego spotkania przyjęły gości iście po królewsku.

Dzień Kobiet świętowałyśmy w naszym Kole 4 marca. Było to pełne przyjemnych niespodzianek spotkanie. Zarząd naszego Koła został mile zaskoczony wyrazami uznania naszych członkiń wyśpiewanych w piosence z powtarzającym się refrenem

„Niech żyje Zarząd, Zarząd naszego Koła

Renatka i Krysia, Grażynka, Marysia

nikt ich zastąpić nie zdoła”

Zarządowi wręczono pięknie ręcznie przyozdobione laurki z tekstem piosenki specjalnie na tę okazję ułożonym, oraz słodki upominek – tort z napisem „Z serca dla Zarządu”

Kolejną niespodzianką na naszym babskim święcie było wręczenie naszej Przewodniczącej Krystynie Maćkowicz dyplomu uznania za ofiarne pełnienie funkcji przez 20 lat.

Dyplom wręczyli przedstawiciele Zarządu miejscowej OSP. Panowie Strażacy tradycyjnie już podarowali naszemu Kołu praktyczny prezent, który bardzo się przyda paniom w kuchni.

Łzy wzruszenia pojawiły się w oczach naszej długoletniej byłej Przewodniczącej Genowefy Jeziorskiej, również mile zaskoczonej wręczeniem jej dyplomu Honorowej Przewodniczącej KGW. Dyplom został przyznany przez Wojewódzką Radę KGW. W uznaniu za szczególne zasługi, za ofiarną pracę na rzecz kobiet wiejskich i ich rodzin. Szeregowe członkinie naszego Koła tez miały niespodziankę w postaci loterii, na której mogły sobie wylosować skromne, ale z sercem przygotowane upominki.

Ten rok rozpoczął się przyjemnie nie tylko z powodu tak miłych spotkań i uroczystości. Cieszy nas że mogłyśmy uczestniczyć w otwarciu nowego lokalu Filii GBP w Błędowej Tyczyńskiej z koncertem kolęd i pastorałek, że w czasie gminnego zebrania sprawozdawczego KGW padły słowa uznania dla naszej działalności na rzecz Koła, Wsi i Gminy. Jednym słowem „baby górą” i niech to żartobliwe podsumowanie naszej działalności zachęci członkinie naszego Koła i nasze koleżanki z innych Kół do dalszej aktywności z pożytkiem dla lokalnej społeczności i chociażby dla własnej tylko satysfakcji. A młode kobiety, których tak mało jest w naszym gronie niech pomyślą czy nie warto się do nas przyłączyć i oby tak się stało, czego naszemu i innym KGW życzy.


Halina Borowska


do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 20 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART