zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2017 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Działalność jednostek OSP z terenu gminy w 2016 r.
III Strażacki turniej tenisa stołowego
III Strażacki turniej tenisa stołowego

 

Strażackie turnieje sportowe weszły już na stałe do kanonu lokalnych imprez sportowych. Po raz kolejny druhowie z gminy Chmielnik wraz druhami z sąsiedniej gminy Tyczyn zorganizowali rozgrywki sportowe. W niedzielę 9 kwietnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tyczynie odbył się III Międzygminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Ochotniczych Straży Pożarnych. Tym razem organizatorem rozgrywek był Zarząd Oddziału Gminnego w Tyczynie
i Urząd Miejski w Tyczynie. W sportowych zmaganiach wzięło udział siedem drużyn reprezentujących jednostki OSP: Błędowa Tyczyńska - Krzywa, Chmielnik, Wola Rafałowska, Zabratówka, Hermanowa, Kielnarowa i Tyczyn. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, której przewodził Pan Tadeusz Grys. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy (Tyczyn i Chmielnik). Rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym”. Mecze grupowe były bardzo wyrównane. W grupie II zacięty bój o pierwsze miejsce stoczyli druhowie z OSP Chmielnik i OSP Zabratówka.

Klasyfikacja grupy I Tyczyn:

1. OSP Tyczyn

2. OSP Hermanowa

3. OSP Kielnarowa

Klasyfikacja grupy II Chmielnik:

1. OSP Zabratówka

2. OSP Chmielnik

3. OSP Wola Rafałowska

4. OSP Błędowa Tyczyńska – Krzywa

Po dwa pierwsze zespoły z poszczególnych grup awansowały do „strefy medalowej”. W finale drużyna OSP Zabratówka pokonała 4:1 drużynę strażaków z Tyczyna. Tym samym strażacy z Zabratówki obronili tytuł wywalczony dwa lata temu w Chmielniku. Natomiast w meczu o III miejsce spotkały się drużyny z Chmielnika i Hermanowej. W meczu tym drużyna OSP Hermanowa po wyrównanym boju pokonała druhów z Chmielnika (wynik 3:2). Po zakończonych zawodach Prezes ZOG ZOSP RP w Tyczynie druh Wacław Staniek wraz z sędzią głównym zawodów Tadeuszem Grysem wręczyli zespołom nagrody w postaci pucharów i dyplomów.

Zawody były bardzo emocjonujące, a poszczególne mecze przyniosły dużo frajdy zarówno grającym zawodnikom, jak i obserwującym je widzom. Zmagania były bardzo wyrównane, a o wyniku poszczególnych spotkań niejednokrotnie rozstrzygało szczęście i mocne nerwy zawodników. Rozgrywki toczone były w sportowej atmosferze, nie odnotowano żadnych protestów. Drużyny tenisowe z naszej gminy zaprezentowały dobry i wyrównany poziom, który został potwierdzony zwycięstwem OSP Zabratówka w generalnej klasyfikacji.

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Czwartek, 1 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART