zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
INFORMACJA
012345

Wieść Gminna 1/2018 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Doposażenie jednostek OSP
Strażacki turniej tenisa stołowego
Strażacki turniej tenisa stołowego

Funkcjonowanie ochotniczych straży pożarnych kojarzy się nam głownie z udziałem druhów w akcjach ratowniczo-gaśniczych. To podstawowa forma aktywności strażaków, ale nie jedyna, gdyż jednostki prowadzą również działalność kulturalna i sportową.

Przejawem aktywności sportowej druhów była organizacja IV już Międzygminnego Drużynowego Turnieju Tenisa Stołowego Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gmin Chmielnik i Tyczyn. Zawody odbyły się w niedzielę 25 marca bieżącego roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. por. Jana Bałdy. Organizatorem rozgrywek był Zarząd Oddziału Gminnego w Chmielniku i Urząd Gminy w Chmielniku.

W sportowych zmaganiach wzięło udział siedem drużyn reprezentujących jednostki OSP: Błędowa Tyczyńska – Krzywa/Wola Rafałowska (drużyna wspólna), Chmielnik, Zabratówka, Borek Stary, Hermanowa, Kielnarowa, i Tyczyn. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, której przewodził Komendant Gminny ZOG ZOSP RP w Tyczynie druh Janusz Skoczylas.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy (Tyczyn i Chmielnik). Rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym”. Mecze grupowe były zacięte i wyrównane, w poszczególnych grupach walkę o pierwsze miejsce stoczyły drużyny druhów z Kielnarowej i Tyczyna oraz z Chmielnika i Zabratówki. Wymienione zespoły awansowały do „strefy medalowej”. W finale strażacy z Kielnarowej pokonali OSP Zabratówka w stosunku 3:2. Takim samym wynikiem skończył się mecz o III miejsce, w którym druhowie z Chmielnika nie sprostali drużynie OSP Tyczyn.

Po zakończonych zawodach wszystkie uczestniczące w nich zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy

Drużyna OSP Zabratówka wystąpiła w składzie: Sławomir Czarnota, Łukasz Litwin, Michał Kołdarz, Łukasz Magryś i Krzysztof Zgłobicki.

Drużyna OSP Chmielnik wystąpiła w składzie: Arkadiusz Kozłowski, Łukasz Kozłowski, Wojciech Szajna i Jarosław Trawka.

Zawody były bardzo emocjonujące, a poszczególne mecze przyniosły dużo frajdy zarówno grającym zawodnikom, jak i obserwującym je widzom. Rozgrywki toczone były w sportowej atmosferze, nie odnotowano żadnych protestów, a zawodnicy uniknęli kontuzji.

Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia m.in. komisji sędziowskiej, firmie Chmielnik Zdrój S.A. Szczególne podziękowania składają Pani Barbarze Mucha Dyrektor szkoły podstawowej za udostępnienie sali i dużą pomoc w przygotowaniach do zawodów.


Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Wtorek, 28 Marca 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART