zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 1/2021 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Nowy pojazd ratowniczy dla OSP Chmielnik
Wsparcie dla strażaków
Wsparcie dla strażaków

W grudniu jednostki OSP z terenu naszej gminy wzbogaciły się o nowy sprzęt i wyposażenie. To dobra wiadomość dla strażaków na zakończenie szczególnie trudnego 2020 roku. Czerwcowa, największa w historii powódź, która ogarnęła część gminy, spowodowała duże straty w wyposażeniu strażackim. Warto tylko wspomnieć, że z użytkowania zostały wycofane trzy samochody ratowniczo – gaśnicze, a zniszczeniu uległo mnóstwo innego wyposażenia.

Druhowie z Woli Rafałowskiej otrzymali używany lekki samochód ratowniczo – gaśniczy. Pojazd wyprodukowany w 2008, zbudowany jest na podwoziu Forda Transita. Zastąpił on dotychczas użytkowanego i wysłużonego Forda.

Zakupiony pojazd posiada m.in.:

  • agregat wysokociśnieniowy z zbiornikiem wody o pojemności 300l,
  • linia szybkiego natarcia,
  • pneumatyczny maszt oświetleniowy,
  • wyciągarka linowa,
  • skrzynia aluminiowa transportowa.

Samochód został również dodatkowo przygotowany i dostosowany do potrzeb jednostki OSP oraz doposażony w posiadany sprzęt.

OSP Błędowa Tyczyńska – Krzywa pozyskała nową motopompę szlamową Honda WTX 30 o wydajności min. 1210 l/min.

Natomiast jednostki OSP Błędowa Tyczyńska - Wieś i OSP Zabratówka zostały doposażone łącznie w 12 kpl ubrań specjalnych. Jest to nowoczesne wyposażenie, na jeden komplet składa się ubranie i spodnie „ciężkie” oraz kurtka do działań na zewnątrz „lekka”. Umundurowanie spełnia parametry określone w Zarządzeniu nr 6 Komendanta Głównego PSP z dnia 20 czerwca 2018 r.

Cały wyżej wymieniony sprzęt i wyposażenie zostało zakupione dzięki wsparciu Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Wartość projektu wyniosła 132 284,00 zł, dotacja pokryła ok. 85% kosztów zadania.

11 stycznia nastąpiło oficjalne przekazanie pojazdów, sprzętu i wyposażenia pozyskanego dzięki wsparciu Ministerstwa. Podczas zorganizowanego spotkania Wójt Gminy Chmielnik P. Krzysztof Grad i przedstawiciele jednostek OSP podpisali umowy darowizny i użyczenia nabytego sprzętu. Uroczystość odbyła się w obecności Wiceministra Sprawiedliwości P. Marcina Warchoła i Przewodniczącej Rady Gminy Chmielnik P. Grażyny Drążek.

 

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Niedziela, 5 Lutego 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART