zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 2/2014 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Majowe działania strażaków

 

 

Obszar naszej gminy od kilku lat omijają najbardziej niebezpieczne zjawiska związane z powodziami, ulewami i gwałtownymi wichurami. Do tej pory również bieżący rok jest spokojnym okresem dla strażaków. Wyjątkiem były dni 14 i 15 maja, kiedy to okoliczne miejscowości zostały nawiedzone gwałtownymi ulewami i wichurami. W tych dniach strażacy z OSP Chmielnik, OSP Wola Rafałowska i OSP Zabratówka zostali zadysponowani do 8 zdarzeń. Druhowie przede wszystkim usuwali powalone drzewa, usuwali zatory w wezbranych rzekach i wypompowywali wodę z podtopionych piwnic.

Natomiast 17 maja zastęp z OSP Zabratówka wraz z innymi OSP z terenu powiatu rzeszowskiego został skierowany na północ naszego województwa do objętej alarmem powodziowym Gminy Gorzyce. Zgromadzone zastępy przez ponad 30 godzin pełniły służbę w miejscowości Wrzawy znajdującej się w widłach Wisły i Sanu. Na miejscu druhowie wykonywali postawione przed nimi zadania: przygotowywanie worków z piaskiem, uszczelnianie przeciekających wałów oraz monitorowanie nasypów i kontrolowanie stanu wody.

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 13 Lipca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART