zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2021 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIEDziałamy mimo pandemii

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola” w październiku 2020 roku złożyło do „Lokalnej Grupy Działania Lider - Dolina Strugu” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” wniosek o przyznanie pomocy pn. „Budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym w Woli Rafałowskiej”. Wniosek znalazł się na liście operacji wybranych, ale nie mieścił się w limicie środków przeznaczonych do dofinansowania. W skutek rezygnacji jednego podmiotu z realizacji swojego zadania, w kwietniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego otrzymaliśmy dobrą informację. Nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie, otrzymamy na to zadanie pomoc w wysokości 64 976 zł.

Po dopełnieniu niezbędnych formalności jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy zadania, w ramach którego na Placu Arena powstanie plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, miejsca parkingowe, a teren od strony rzeki zyska nowe ogrodzenie. Mamy nadzieję, że tak potrzebne miejsce dla naszej wsi powstanie jak najszybciej.

W ramach konkursu organizowanego przez Urząd Gminy w Chmielniku Stowarzyszenie „Nasza Wola” otrzymało 4000 zł dotacji na realizację zadania publicznego „Działania na rzecz dzieci i młodzieży oraz osób w wieku emerytalnym z terenu Gminy Chmielnik”. W ramach tego zadania w lutym po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią odbyło się spotkanie karnawałowe oraz warsztaty wykonywania koszyków ze sznurka. Mimo pandemii, w reżimie sanitarnym uczciliśmy Święto Konstytucji – 3-go Maja rozpalając na Placu Arena „Ognisko Patriotyzmu” i śpiewając pieśni patriotyczne. Zgłębiamy wiedze o ziołach, dlatego wiosną członkowie Stowarzyszenia założyli przydomowe ogródki zielarskie ze znanymi i mało popularnymi ziołami (hyzop, ruta, szanta, ogórecznik). Wykorzystujemy je w kuchni.

30 czerwca z grupą 30 osób wybieramy się na wycieczkę w świętokrzyskie, zwiedzimy Jaskinię Raj i zamek Chęciny. Mamy nadzieję, że mimo obostrzeń uda się nam zrealizować wszystkie zaplanowane działania.

Ponieważ zbliżają się wakacje życzymy wszystkim miłego i bezpiecznego wypoczynku.

  

„Nasza Wola” Danuta Szajna


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 13 Lipca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART