zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 3/2012 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKU

Człowiek – najlepsza inwestycja
Pomoc społeczna
Dystrybucja żywności w ramach trwania programu PEAD 2012
Świadczenia rodzinne
Informacja
Świetlica socjoterapeutyczna
Świetlica socjoterapeutyczna

Witamy Czytelników „Wieści Gminnej” po długiej wakacyjnej przerwie.

Nasze świetlicowe wakacje to czas wspólnej zabawy – często wychodziliśmy na spacery, plac zabaw, czy salę (obok naszej świetlicy), w której rozgrywaliśmy pojedynki w „Dwa ognie” itp. W czasie upałów uczestniczyliśmy w zajęciach kulinarnych, podczas których przyrządzaliśmy pyszne sorbetowe lody i ciasta na zimno.

Wakacyjnym zwyczajem stało się organizowanie różnorakich turniejów gier planszowych, ruchowych i konkursów plastycznych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Podczas zajęć plastyczno – technicznych nauczyliśmy się posługiwać różnymi technikami plastycznymi i materiałami tj. akwarelami, akrylami, pastelami, farbami witrażowymi, modeliną, drewnianą sklejką a nawet patyczkami do lodów z których tworzyliśmy miniaturowe mebelki będące wyposażeniem domku dla lalek.

Bardzo cieszyły nas zajęcia podczas których wyrabialiśmy biżuterię czy odlewy gipsowe, będące w późniejszym czasie nagrodami za dobre sprawowanie się w świetlicy. Teraz „dzieła” te zdobią ściany naszych pokoi (obrazki gipsowe), uszy i dłonie (kolczyki, bransoletki).

W trakcie półkolonii mieliśmy możliwość wyjazdu do kina na filmy animowane w technologii 3D, mianowicie „Epoka Lodowcowa: Wędrówka kontynentów” oraz „Madagaskar 3”, które bardzo nam się podobały.

Czas beztroski szybko jednak minął i wróciliśmy już do szkolnej rzeczywistości. Jednak z zapałem przystąpiliśmy do nowych szkolnych wyzwań, życząc sobie nawzajem mnóstwa sukcesów i wytrwałości w dążeniu do obranych celów.

Zawarte w świetlicy podczas wakacji przyjaźnie trwają do dziś i cieszymy się, że możemy wspólnie spędzać w niej twórczo nasz wolny czas.

 


 


Wychowankowie i wychowawca
Świetlicy Socjoterapeutycznej
w Chmielniku


poprzednia strona do góry

drukuj


Poniedziałek, 30 Stycznia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART