zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2015 STOWARZYSZENIA
STOWARZYSZENIA

Wolańskie projekty
"Rusz głową i mięśniami"
Zadanie publiczne dofinansowane z Urzędu Gminy Chmielnik
"Rusz głową i mięśniami"

Grupa nieformalna „MŁODZI NIESPOKOJNI”, której osobowości prawnej użyczyło Stowarzyszenie „Nasza Wola” realizuje projekt „RUSZ GŁOWĄ I MIĘŚNIAMI” dofinansowany z Programu Działaj Lokalnie, Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacja Generator Inspiracji

Głównym celem projektu „Rusz głową i mięśniami" jest uaktywnienie i współdziałanie mieszkańców, rozwijanie ich zdolności, predyspozycji i zainteresowań, przełamanie stereotypu gier planszowych jako chińczyk poprzez udział w zajęciach.

Dni z grami planszowymi wystartowały na Dożynkach wiejskich 15.08.2015r. Sprzęt zakupiony z dotacji (namiot, stoliki i krzesełka składane oraz gry) umożliwił zaprezentowanie i zachęcania do gier uczestników festynu. Wolontariusze prezentowali ciekawe strategiczne gry, uczyli zasad. Kolejne zajęcia odbywają się w Świetlicy.

Zajęcia w siłowni, zostały zakupione m.in. stojaki pod sztangę, ławka prosta, obciążenie żeliwne do sztangi, a także mata do jogi i piłka do ćwiczeń gimnastycznych. Zajęcia odbywają się w każdą środę i cieszą się dużym zainteresowaniem głównie młodzieży szkolnej ale również osób starszych. Na zajęciach grupa osób bardziej doświadczonych pomaga swoim młodszym kolegom przy wykonywaniu ćwiczeń a także doradza w wszelkich sprawach związanych z ćwiczeniami i nie tylko. Ponadto siłownia udostępniona jest wszystkim chętnym przez 7 dni w tygodniu. Liczymy na to, że wraz z coraz krótszymi dniami, które się rozpoczęły, będzie przybywać osób, które chcą zrobić coś dla siebie i dzięki aktywnemu spędzaniu czasu wolnego poprawią swoje samopoczucie, sylwetkę a także po prostu miło spędzą czas.

Warsztaty sutasz, odbywają się w Świetlicy, uczestnicy uczą się wykonywania biżuterii, ozdób tą misterną techniką. Uczy ona cierpliwości i dokładności.

Koordynator Agnieszka Kołodziej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 1 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART