zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 1/2014 KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH

Święto Kobiet

 

„…Co roku, 8 marca kobiety obchodzą swoje święto – Dzień Kobiet. Jednak mało kto wie, że to święto jest wyrazem szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Zostało ustanowione dla upamiętnienia strajku 15 tysięcy kobiet, pracownic fabryki tekstylnej, które właśnie 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. Właściciel fabryki zamknął strajkujące kobiety w pomieszczeniach fabrycznych, w celu uniknięcia rozgłosu. W wyniku nagłego pożaru zginęło 129 kobiet.

Z inicjatywy Klary Zetkin, na zjeździe w Kopenhadze w dniu 8 marca 1910 roku, ustanowiono święto wszystkich kobiet, które po raz pierwszy w Europie obchodzono w 1911 roku…”

Aktywności Pań działających w Kolach Gospodyń Wiejskich jest niezmiernie ważna i ma wpływ na oblicze naszej gminy. W gminie Chmielnik rolę kobiet docenia się nie tylko od święta, ale także na co dzień. Co nie oznacza, że uroczyste świętowanie Dnia Kobiet jest niepotrzebne.

Z tej okazji 7 marca w świetlicy wiejskiej w Chmielniku odbyło się uroczyste spotkanie. Na zaproszenie wójta gminy Krzysztofa Grada przybyły przedstawicielki organizacji społecznych i stowarzyszeń, a także radne i panie pełniące funkcje sołtysów. Wójt w imieniu własnym oraz władz samorządowych złożył serdeczne życzenia: uśmiechu, radości, zadowolenia z siebie, realizacji swoich pasji i marzeń osobistych oraz spełnienia w pracy zawodowej i społecznej. Oprócz życzeń panie otrzymały piękne kwiaty. Uroczystość przebiegała w sympatycznej, życzliwej atmosferze, przy słodkim poczęstunku.

Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART