zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 1/2014 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Działalność jednostek OSP z terenu gminy w 2013 r.
Strażacki turniej tenisa stołowego
Turniej piłkarski drużyn OSP z terenu gmin Tyczyn i Chmielnik
Turniej piłkarski drużyn OSP z terenu gmin Tyczyn i Chmielnik

W niedzielę 19 stycznia w hali sportowej przy gimnazjum w Tyczynie odbył się Międzygminny Turniej o Puchar Burmistrza i Komendanta MG OSP RP w Tyczynie. Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Tyczynie i Urząd Miejski w Tyczynie. Turniej miał na celu doskonalenie sprawności fizycznej, popularyzację sportu, a w szczególności piłki nożnej, popularyzację zdrowego stylu życia oraz integrację ochotniczych straży pożarnych z terenu gmin Tyczyn i Chmielnik. W sportowych zmaganiach wzięło udział jedenaście drużyn reprezentujących jednostki OSP: Błędowa Tyczyńska – Wieś, Błędowa Tyczyńska – Krzywa, Chmielnik, Wola Rafałowska, Zabratówka, Borek Stary, Hermanowa, Kielnarowa, Matysówka, Tyczyn. Gościnnie wystąpiła również drużyna Wici. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy (Tyczyn i Chmielnik), w których rozgrywały mecze systemem "każdy z każdym". Do półfinału awansowały drużyny z Chmielnika, Błędowej Tyczyńskiej – Krzywa, Kielnarowej i Hermanowej. W pierwszym meczu półfinałowym reprezentacja OSP Hermanowa pokonała zespół z OSP Chmielnik 2:1. Drugi półfinał rozstrzygnął się na korzyść OSP Błędowej Tyczyńskiej – Krzywej, która dopiero po rzutach karnych 4:3 (0:0 w regulaminowym czasie gry) pokonała OSP Kielnarowa. Mecz o III miejsce wygrała drużyna z Chmielnika pokonując druhów z Kielnarowej (1:0). Mecz o I miejsce toczony między piłkarzami z Błędowej Tyczyńskiej - Krzywa i Hermanowej był bardzo wyrównanym pojedynkiem, zwycięzcę turnieju wyłoniły dopiero rzuty karne. W regulaminowym czasie żadna z drużyn nie zdobyła bramki. W rzutach karnych lepsi okazali się druhowie z OSP Błędowa Tyczyńska – Krzywa, zdobywając tym samym Puchar Burmistrza i Komendanta MG OSP RP w Tyczynie. Wszystkie drużyny uczestniczące w rozgrywkach otrzymały dyplomy, a zdobywcy czterech pierwszych miejsc otrzymali puchary. Najlepszym piłkarzem Turnieju wybrano zawodnika z OSP Hermanowa Dominika Skoczylasa, który został królem strzelców zawodów (7 goli), natomiast najlepszym bramkarzem turnieju został druh Łukasz Murias z OSP Błędowa Tyczyńska - Krzywa.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. OSP Błędowa Tyczyńska - Krzywa
 2. OSP Hermanowa
 3. OSP Chmielnik
 4. OSP Kielnarowa
 5. OSP Błędowa Tyczyńska - Wieś
 6. OSP Matysówka
 7. OSP Tyczyn
 8. OSP Wola Rafałowska
 9. Drużyna Wici
 10. OSP Zabratówka
 11. OSP Borek Stary

Drużyna OSP Błędowa Tyczyńska - Krzywa wystąpiła w składzie: Jan Czajka, Sławomir Magryś, Łukasz Murias, Marek Szydełko, Paweł Szydełko, Rafał Szydełko, Karol Witowski i Krzysztof Witowski.

Drużyna OSP Chmielnik wystąpiła w składzie: Adam Ciupak, Jacek Gibała, Hubert Lasota, Andrzej Kawalec, Michał Pyziak, Wojciech Szajna, Łukasz Wacławek i Jarosław Trawka.

Mecze odbywały się w atmosferze sportowej rywalizacji nie odnotowano większych kontuzji poza drobnymi otarciami i przypadkowymi siniakami. Zawodników dopingowała licznie zgromadzona publiczność.


Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Środa, 10 Sierpnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART