zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 1/2014 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Działalność jednostek OSP z terenu gminy w 2013 r.
Strażacki turniej tenisa stołowego
Turniej piłkarski drużyn OSP z terenu gmin Tyczyn i Chmielnik
Turniej piłkarski drużyn OSP z terenu gmin Tyczyn i Chmielnik

W niedzielę 19 stycznia w hali sportowej przy gimnazjum w Tyczynie odbył się Międzygminny Turniej o Puchar Burmistrza i Komendanta MG OSP RP w Tyczynie. Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Tyczynie i Urząd Miejski w Tyczynie. Turniej miał na celu doskonalenie sprawności fizycznej, popularyzację sportu, a w szczególności piłki nożnej, popularyzację zdrowego stylu życia oraz integrację ochotniczych straży pożarnych z terenu gmin Tyczyn i Chmielnik. W sportowych zmaganiach wzięło udział jedenaście drużyn reprezentujących jednostki OSP: Błędowa Tyczyńska – Wieś, Błędowa Tyczyńska – Krzywa, Chmielnik, Wola Rafałowska, Zabratówka, Borek Stary, Hermanowa, Kielnarowa, Matysówka, Tyczyn. Gościnnie wystąpiła również drużyna Wici. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy (Tyczyn i Chmielnik), w których rozgrywały mecze systemem "każdy z każdym". Do półfinału awansowały drużyny z Chmielnika, Błędowej Tyczyńskiej – Krzywa, Kielnarowej i Hermanowej. W pierwszym meczu półfinałowym reprezentacja OSP Hermanowa pokonała zespół z OSP Chmielnik 2:1. Drugi półfinał rozstrzygnął się na korzyść OSP Błędowej Tyczyńskiej – Krzywej, która dopiero po rzutach karnych 4:3 (0:0 w regulaminowym czasie gry) pokonała OSP Kielnarowa. Mecz o III miejsce wygrała drużyna z Chmielnika pokonując druhów z Kielnarowej (1:0). Mecz o I miejsce toczony między piłkarzami z Błędowej Tyczyńskiej - Krzywa i Hermanowej był bardzo wyrównanym pojedynkiem, zwycięzcę turnieju wyłoniły dopiero rzuty karne. W regulaminowym czasie żadna z drużyn nie zdobyła bramki. W rzutach karnych lepsi okazali się druhowie z OSP Błędowa Tyczyńska – Krzywa, zdobywając tym samym Puchar Burmistrza i Komendanta MG OSP RP w Tyczynie. Wszystkie drużyny uczestniczące w rozgrywkach otrzymały dyplomy, a zdobywcy czterech pierwszych miejsc otrzymali puchary. Najlepszym piłkarzem Turnieju wybrano zawodnika z OSP Hermanowa Dominika Skoczylasa, który został królem strzelców zawodów (7 goli), natomiast najlepszym bramkarzem turnieju został druh Łukasz Murias z OSP Błędowa Tyczyńska - Krzywa.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. OSP Błędowa Tyczyńska - Krzywa
 2. OSP Hermanowa
 3. OSP Chmielnik
 4. OSP Kielnarowa
 5. OSP Błędowa Tyczyńska - Wieś
 6. OSP Matysówka
 7. OSP Tyczyn
 8. OSP Wola Rafałowska
 9. Drużyna Wici
 10. OSP Zabratówka
 11. OSP Borek Stary

Drużyna OSP Błędowa Tyczyńska - Krzywa wystąpiła w składzie: Jan Czajka, Sławomir Magryś, Łukasz Murias, Marek Szydełko, Paweł Szydełko, Rafał Szydełko, Karol Witowski i Krzysztof Witowski.

Drużyna OSP Chmielnik wystąpiła w składzie: Adam Ciupak, Jacek Gibała, Hubert Lasota, Andrzej Kawalec, Michał Pyziak, Wojciech Szajna, Łukasz Wacławek i Jarosław Trawka.

Mecze odbywały się w atmosferze sportowej rywalizacji nie odnotowano większych kontuzji poza drobnymi otarciami i przypadkowymi siniakami. Zawodników dopingowała licznie zgromadzona publiczność.


Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART