zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2015 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKU

Informacja
Świadczenia rodzinne
Karta Dużej Rodziny
Zespół Interdyscyplinarny
Świetlica Socjoterapeutyczna
Życzenia
Świetlica Socjoterapeutyczna

Szanowni Czytelnicy!

Witając Was ciepło i życzliwie chcielibyśmy przybliżyć naszą działalność w świetlicy opisując niektóre z naszych zajęć. Otóż swoją kreatywność i wrażliwość artystyczną realizujemy poprzez zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których wykorzystujemy takie techniki jak: wyklejanki z kolorowego papieru, waty, folii aluminiowej, worków foliowych (prace o tematyce zimowej). Chętnie tworzymy rysunki z użyciem kredek akwarelowych, pasteli i tuszu kreślarskiego. Interesujemy się także malarstwem akrylowym i bibułkarstwem. Przy użyciu tej ostatniej techniki powstały piękne kwiaty dla naszych kochanych babć. Dziadkowie otrzymali natomiast laurki wykonane z ozdobnych papierów i atłasowych tasiemek. Wykorzystując technikę orgiami wykonaliśmy dużą wiszącą ozdobę w kształcie kuli, która przykuwa wzrok osób odwiedzających naszą świetlicę. Z okazji „Walentynek” wykonaliśmy serduszka z masy solnej. Dobrze nam znaną technikę serwetkową zastosowaliśmy do zdobienia ręcznie wykonanych pokaźnych rozmiarów organizerów biurowych z drewnianej sklejki. Zostały one przeznaczone na podarunki z okazji Dnia Kobiet dla naszych „świetliczanek”. Dużo radości sprawia nam wspólne przygotowywanie poczęstunków, przez co rozwijamy nasze kulinarne umiejętności. Ostatnimi czasy przyrządziliśmy gorącą czekoladę z cynamonem i wafle toffi. Chwilą wytchnienia i „naładowania akumulatorów” są dla nas zajęcia z muzykoterapii, podczas których pozbywamy się emocjonalnych napięć poprzez trening autogenny czy śpiew karaoke. Ważnym aspektem naszego pobytu w świetlicy jest udział w zajęciach wychowawczych i socjoterapeutycznych. Uczymy się podczas nich współdziałania w grupie, wyrażania uczuć w sposób nikogo niekrzywdzący, bycia sobą, tolerancji wobec innych, nawiązywania i pielęgnowania przyjaźni, rozróżniania dobra i zła.

Wiosna zbliża się dużymi krokami wraz z nią święta Wielkiej Nocy. W związku z czym, chcielibyśmy złożyć Wam Drodzy Czytelnicy najlepsze życzenia zdrowych i radosnych świąt spędzonych wśród najbliższych.

 

 

Wychowankowie
i Wychowawca Świetlicy Socjoterapeutycznej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART