zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2015 OŚWIATA I KULTURA
OŚWIATA I KULTURA

Gimnazjalistki z Chmielnika w Pałacu Prezydenckim
Otwarta szkoła Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla każdego
Akcja reaktywacja!
Teatralne podróże
Najnowsze modele iPadów Air już w bibliotece
Gimnazjalistki z Chmielnika w Pałacu Prezydenckim

Uczennice Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku odebrały nagrody w Pałacu Prezydenckim, podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu literackiego „Mój Arsenał” , który został zorganizowany z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 72. Rocznicy Akcji pod Arsenałem.

Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Szarych Szeregów oraz Związek Harcerstwa Polskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i skierowany był do młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a jego celem była popularyzacja idei braterstwa i służby ojczyźnie. Zadaniem uczestników było napisanie pracy literackiej dotyczącej tamtych wydarzeń. Wyzwanie to podjęło 6 gimnazjalistek z Zespołu Szkół w Chmielniku, co zakończyło się sukcesem. Spośród 214 prac konkursowych, które napłynęły z całej Polski, praca naszej uczennicy Aleksandry Chwaszcz została wyróżniona. Organizatorzy docenili wkład pracy wszystkich uczestników konkursu, gdyż zarówno laureatka jak i pozostałe uczennice zostały zaproszone do Pałacu Prezydenckiego na uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu i otrzymały cenne nagrody.

Na uroczystości obecny był pan Prezydent Bronisław Komorowski, naczelnik ZHP Małgorzata Sinica, członkowie Szarych Szeregów oraz większość uczestników.

– Chcę wam życzyć, abyście nie tylko w tym konkursie znajdowali swoją „Akcję pod Arsenałem” albo gotowość wewnętrzną do działania z braterską myślą o innych i gotowością służenia Ojczyźnie własną pracą, własną nauką, własnym kochaniem Ojczyzny – powiedział Prezydent RP

Niezwykłym zwieńczeniem konkursu były wspomnienia powstańców, z którymi nasza młodzież chętnie pozowała do zdjęć. Niewątpliwie sam konkurs oraz jego finał stały się niecodzienną lekcją patriotyzmu.


Monika Wójcik
Zespół Szkół w Chmielniku

 

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,3180,etos-szarych-szeregow-wazny-dzis-dla-wszystkich.html


do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART