zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
GOPS W CHMIELNIKU
URZĄD GMINY INFORMUJE
012345

Wieść Gminna 1/2016 OŚWIATA I KULTURA
Przedszkolne nowinki z Błędowej Tyczyńskiej

Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych „Koniczynki” i „Żabki” w Błędowej Tyczyńskiej nowy rok 2016 rozpoczęły od Zabawy Karnawałowej. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. 5 stycznia uczestniczyliśmy w zabawie karnawałowej. Z utęsknieniem oczekiwaliśmy tego dnia, ponieważ dodatkową atrakcją był przejazd autokarem do SP Nr 3 im. Św. M. M. Kolbego w Chmielniku. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, kucharza Spider Mana, Batmana, Czerwonego Kapturka... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W bajkowo wystrojonej sali gimnastycznej bawiliśmy się wspaniale w rytmie znanych przebojów dziecięcych. Zabawę prowadziła Pani Paulina z zespołu "Bracia". Nie zabrakło również konkursów oraz zabaw z kolorową chustą, w których chętnie braliśmy udział. Ponadto każde z dzieci miało okazję by przedstawić siebie oraz postać, za którą było przebrane. Na koniec zabawy czekał na nas pyszny poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Zabawa była wspaniała i na długo pozostanie w naszej pamięci.


W dniu 14 stycznia rozstrzygnięto zorganizowany przez nasze przedszkole konkurs plastyczny pt. „Choinka moich marzeń”. Wzięły w nim udział przedszkolaki z naszych wszystkich oddziałów przedszkolnych. Do konkursu zgłoszono aż 27 choinek, głównie w formie pracy przestrzennej, które dzieci wykonały przy pomocy rodziców. Uwzględniając bardzo wysoki poziom artystyczny zgłoszonych prac, oryginalność i estetykę wykonania, nagrodzono wszystkich uczestników konkursu. Pani Dyrektor w obecności wychowawców grup przedszkolnych wręczyła wszystkim uczestnikom nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Rodzicom dziękujemy z zaangażowanie w tworzenie i wspieranie talentów swoich dzieci.


W dniu 28 stycznia grupy przedszkolne „Koniczynki” i „Żabki” uczestniczyły w żywej lekcji muzyki prowadzonej przez Szkołę Muzyczną YAMAHA. Było to już nasze drugie w tym roku szkolnym spotkanie z muzyką. Podczas pierwszego spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć z bliska i usłyszeć brzmienie różnych instrumentów elektronicznych np. keyboard, syntezator. Podczas drugiego spotkania poznaliśmy rodzinę klarnetów oraz rodzinę saksofonów. Dzieci poznały budowę tych instrumentów, ich podobieństwa i różnice, jak również miały okazję spróbować na nich zagrać. Była to dla nas świetna zabawa oraz doskonała lekcja muzyki.


Miesiąc styczeń upłynął nam na przygotowaniach do bardzo ważnej uroczystości, a mianowicie święta z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Długo ćwiczyliśmy nasze role, powtarzaliśmy wierszyki i piosenki, szykowaliśmy stroje oraz prezenty, aby w tym szczególnym dniu wypaść jak najlepiej przed zaproszonymi Gośćmi. Uroczystość odbyła się 27 i 28 stycznia. Do naszego przedszkola przybyli licznie zaproszeni goście: Babcie, Dziadkowie, Pani Dyrektor oraz Rodzice. Specjalnie na tę okazję dzieci 3 letnie z grupy "Koniczynki" przedstawiły inscenizację na podstawie wiersz J. Tuwima pt. „Rzepka”. Ponadto zaprezentowały poleczkę dla babci i walczyka dla dziadka.

Również dzieci 4 letnie z grupy "Żabki" wystąpiły w programie artystycznym, pięknie zaśpiewały piosenki i zatańczyły dwa tańce ludowe. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

Po występach, życzeniach i tradycyjnym „Sto lat!” nadszedł czas na wręczenie prezentów dla Gości oraz wspólne rozmowy przy herbatce i ciasteczku. Niespodzianką dla naszych gości była prezentacja zdjęć z różnych zajęć i uroczystości przedszkolnych, którą mogli obejrzeć na naszej tablicy multimedialnej. Popołudnie minęło nam w miłej i rodzinnej atmosferze. Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za przybycie! 


Małgorzata Jaworska


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 11 Sierpnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART