zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 1/2019 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

V Strażacki turniej tenisa stołowego.
Dzień Strażaka
V Strażacki turniej tenisa stołowego.

 

W niedzielne przedpołudnie, 24 marca odbył się V Międzygminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Ochotniczych Straży Pożarnych. Tym razem rolę gospodarzy sprawowali druhowie z Gminy Tyczyn, zawody odbyły się w Szkole Podstawowej w Tyczynie.

Turniej miał na celu podniesienie stopnia aktywizacji sportowej poprzez uprawianie tenisa stołowego, upowszechnianie zdrowego stylu życia i integrację członków ochotniczych straży pożarnych z terenu sąsiadujących gmin.

W sportowych zmaganiach wzięło udział sześć drużyn reprezentujących jednostki OSP: Błędowa Tyczyńska - Krzywa, Chmielnik, Zabratówka, Hermanowa, Kielnarowa i Tyczyn. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez ZOG ZOSP RP w Tyczynie. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy (Tyczyn i Chmielnik). Rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym”. Mecze grupowe były bardzo wyrównane. W grupie II zacięty bój o pierwsze miejsce stoczyła OSP Zabratówka z OSP Chmielnik. W bezpośrednim spotkaniu strażacy z Zabratówki pokonali druhów z Chmielnika w stosunku 3:2, a rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w grze deblowej.


 

Klasyfikacja grupy I Tyczyn:

  1. OSP Kielnarowa
  2. OSP Tyczyn
  3. OSP Hermanowa

Klasyfikacja grupy II Chmielnik:

  1. OSP Zabratówka
  2. OSP Chmielnik
  3. OSP Błędowa Tyczyńska – Krzywa

Po dwa pierwsze zespoły z poszczególnych grup awansowały do „strefy medalowej”. W finale OSP Zabratówka uległa 1:4 drużynie strażaków z Kielnarowej. Natomiast w meczu o III miejsce spotkały się drużyny z Chmielnika i Tyczyna. W meczu tym drużyna OSP Tyczyn okazał się lepsza od druhów z Chmielnika (wynik 4:1). Po zakończonych zawodach Prezes ZOG ZOSP RP w Tyczynie druh Wacław Staniek wraz Komendantem Gminnym ZOG ZOSP RP w Tyczynie druhem Januszem Skoczylasem wręczyli zespołom nagrody w postaci pucharów i dyplomów.

Zawody były bardzo emocjonujące, a poszczególne mecze przyniosły dużo frajdy zarówno grającym zawodnikom, jak i obserwującym je widzom. Rozgrywki toczone były w sportowej atmosferze, nie odnotowano żadnych protestów. Drużyna z Zabratówki utrzymała bardzo dobry poziom, gdyż po raz kolejny stanęła na podium zawodów. OSP Zabratówka wystąpiła w składzie: Damian Czarnota, Marek Czarnota, Sławomir Czarnota, Łukasz Litwin i Łukasz Magryś.


Marek Czarnota


do góry następna strona

drukuj


Środa, 25 Maja 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART