zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 1/2019 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

V Strażacki turniej tenisa stołowego.
Dzień Strażaka
V Strażacki turniej tenisa stołowego.

 

W niedzielne przedpołudnie, 24 marca odbył się V Międzygminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Ochotniczych Straży Pożarnych. Tym razem rolę gospodarzy sprawowali druhowie z Gminy Tyczyn, zawody odbyły się w Szkole Podstawowej w Tyczynie.

Turniej miał na celu podniesienie stopnia aktywizacji sportowej poprzez uprawianie tenisa stołowego, upowszechnianie zdrowego stylu życia i integrację członków ochotniczych straży pożarnych z terenu sąsiadujących gmin.

W sportowych zmaganiach wzięło udział sześć drużyn reprezentujących jednostki OSP: Błędowa Tyczyńska - Krzywa, Chmielnik, Zabratówka, Hermanowa, Kielnarowa i Tyczyn. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez ZOG ZOSP RP w Tyczynie. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy (Tyczyn i Chmielnik). Rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym”. Mecze grupowe były bardzo wyrównane. W grupie II zacięty bój o pierwsze miejsce stoczyła OSP Zabratówka z OSP Chmielnik. W bezpośrednim spotkaniu strażacy z Zabratówki pokonali druhów z Chmielnika w stosunku 3:2, a rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w grze deblowej.


 

Klasyfikacja grupy I Tyczyn:

  1. OSP Kielnarowa
  2. OSP Tyczyn
  3. OSP Hermanowa

Klasyfikacja grupy II Chmielnik:

  1. OSP Zabratówka
  2. OSP Chmielnik
  3. OSP Błędowa Tyczyńska – Krzywa

Po dwa pierwsze zespoły z poszczególnych grup awansowały do „strefy medalowej”. W finale OSP Zabratówka uległa 1:4 drużynie strażaków z Kielnarowej. Natomiast w meczu o III miejsce spotkały się drużyny z Chmielnika i Tyczyna. W meczu tym drużyna OSP Tyczyn okazał się lepsza od druhów z Chmielnika (wynik 4:1). Po zakończonych zawodach Prezes ZOG ZOSP RP w Tyczynie druh Wacław Staniek wraz Komendantem Gminnym ZOG ZOSP RP w Tyczynie druhem Januszem Skoczylasem wręczyli zespołom nagrody w postaci pucharów i dyplomów.

Zawody były bardzo emocjonujące, a poszczególne mecze przyniosły dużo frajdy zarówno grającym zawodnikom, jak i obserwującym je widzom. Rozgrywki toczone były w sportowej atmosferze, nie odnotowano żadnych protestów. Drużyna z Zabratówki utrzymała bardzo dobry poziom, gdyż po raz kolejny stanęła na podium zawodów. OSP Zabratówka wystąpiła w składzie: Damian Czarnota, Marek Czarnota, Sławomir Czarnota, Łukasz Litwin i Łukasz Magryś.


Marek Czarnota


do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART