zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OSTATNIA STRONA
012345

Wieść Gminna 2/2011 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Strażackie uroczystości Św. Floriana
Wyróżnienie strażaków
VI Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF
Wyróżnienie strażaków

W dniu 15.05.2011 r. ponad tysiąc strażaków z województwa podkarpackiego wzięło udział w Regionalnej Pielgrzymce Straży Pożarnych do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Podczas uroczystości kilkudziesięciu strażaków otrzymało odznaczenia państwowe i związkowe za zasługi w ochronie przeciwpożarowej. Wśród wyróżnionych znaleźli się nasi Druhowie Zdzisław Grządziel z OSP Zabratówka i Zdzisław Łazarz z OSP Chmielnik, którzy zostali uhonorowani najwyższym strażackim odznaczeniem – Złotym Znakiem Związku nadanym przez Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP. Odznaczenie wręczył Druh Janusz Konieczny Wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP.

Druh Zdzisław Grządziel zasilił OSP w Zabratówce w 1960 r. Od momentu wstąpienia w szeregi jednostki odznacza się nienagannym przebiegiem służby. Przez wiele lat pełnił funkcję Kronikarza w Zarządzie OSP Zabratówka i to dzięki niemu powstała piękna kronika opisująca działalność rodzimej jednostki. Druh Zdzisław Łazarz wstąpił do OSP w Chmielniku w 1978 r. Początkowo był kierowcą, a od 1990 r. do dzisiaj nieprzerwanie pełni funkcję Gospodarza w Zarządzie OSP Chmielnik.

Mimo upływających lat druhowie są ciągle jednymi z najbardziej aktywnych strażaków, którzy zawsze chętnie biorą udział w różnych inicjatywach i pracach związanych ze swoimi jednostkami.

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chmielniku z okazji tego niezwykłego wyróżnienia składa serdeczne gratulacje druhom, jednocześnie życzy wielu przyszłych sukcesów w służbie strażackiej.

   

Komendant Gminny
ZOSP RP w Chmielniku
Marek Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART