zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OSTATNIA STRONA
012345

Wieść Gminna 2/2011 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Strażackie uroczystości Św. Floriana
Wyróżnienie strażaków
VI Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF
Strażackie uroczystości Św. Floriana


 

Strażacy Ochotnicy z terenu Gminy Chmielnik święto swojego patrona - Św. Floriana obchodzili wyjątkowo w niedzielę 12 czerwca w Borówkach. Święto było połączone z poświęceniem samochodu nabytego dla OSP Borówki. Gospodarzem uroczystości była Ochotnicza Straż Pożarna w Borówkach wraz z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich. Na zaproszenie organizatorów przybyły delegacje wraz z pocztami sztandarowymi ze wszystkich jednostek naszej gminy, delegacje z OSP Nowy Borek, OSP Stary Borek, OSP Brzezówka oraz zaproszeni goście, wśród których należy wymienić Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości P. Piotra Kluza, Wójta Gminy Chmielnik P. Krzysztofa Grada, Przewodniczącego Rady Gminy w Chmielniku P. Antoniego Dzierżaka, Prezes Zarządu Sieci Sklepów "Polski Sklep Jedynka" Jana Jurkiewicza, Proboszcza Parafii w Borku Starym ks. Adama Pietruchę oraz ks. Adama Staszczaka i Sławomira Burakowskiego z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Obchody rozpoczęły się od zbiórki delegacji i zaproszonych gości przed Kościołem Miłosierdzia Bożego w Borówkach, gdzie ks. Adam Staszczak dokonał poświęcenia samochodu OSP Borówki – GBM 2,5/8 Star 244. Następnie wszyscy zebrani udali się na mszę świętą w intencji druhów strażaków.

Po uroczystościach mszalnych strażacy zwartą kolumną przemaszerowali do Domu Strażaka, gdzie odbyła się część oficjalna, podczas której przedstawiciele OSP Borówki Druhowie Dariusz Karaś i Janusz Grendys powitali wszystkich przybyłych. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podziękowali strażakom za narażanie swojego życia w walce o mienie i zdrowie innych.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy uroczystości zasiedli do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Borówek. 

Marek Czarnota


do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART