zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2012 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKU

Człowiek - najlepsza inwestycja
Pomoc społeczna – INFORMACJA
Uwaga !!!
Świetlica Socjoterapeutyczna
Nowości w bibliotece cd.
Świetlica Socjoterapeutyczna

Od naszego spotkania Drodzy Czytelnicy na łamach pisma „Wieść Gminna” upłynęło ponad dwa miesiące. Przez ten czas uczestniczyliśmy w różnych zajęciach organizowanych w naszej świetlicy.
Podczas zajęć plastyczno – technicznych uczyliśmy się wyrobu biżuterii (kolczyki, bransoletki, broszki, pierścionki, naszyjniki) z dostępnych półfabrykatów. Wyposażaliśmy domek dla lalek różnymi akcesoriami ręcznie przez siebie wykonanymi tj. łóżka, sofy, fotele, krzesła, stoliki, meble kuchenne i pokojowe. Czeka nas jeszcze wiele pracy aby umeblować cały domek, ale pomysłów nam nie brakuje i chętnie je realizujemy, gdyż świetną zabawą jest być jednocześnie architektem, konstruktorem, malarzem, stolarzem, tapicerem, krawcem…
Dzięki uczestnictwu w zajęciach nabyliśmy umiejętność wyrobu kwiatów z krepiny, posługiwania się techniką decoupaqe i malarstwa witrażowego. Malujemy również akrylami i akwarelami. Wykonujemy dekoracje i ozdoby za pomocą różnorodnych technik plastycznych.
Zręcznie posługujemy się igłą i nitką szyjąc biżuterię (broszki), wiszące ozdoby, pluszaki, miniaturowe zagłówki, kołdry, materace, firany i story jako wyposażenie sypialni lalek.
Zajęcia muzyczne i ruchowe to czas na odreagowanie codziennych napięć i stresów. Chętnie podczas ich trwania śpiewamy, gramy, bawimy się.
Bierzemy udział także w zajęciach z profilaktyki prozdrowotnej w ramach których dowiadujemy się jak należycie dbać o własne zdrowie, jak je chronić stroniąc od szkodliwych używek.
W związku, że zbliża się czas wakacji, chcielibyśmy poinformować, że zajęcia w świetlicy prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00. Organizowane będą zajęcia ruchowe – gry i zabawy w świetlicy jak i na świeżym powietrzu. Zajęcia plastyczno – techniczne rozwijające wyobraźnię twórczą, poczucie estetyki oraz zajęcia muzyczne, komputerowe, kulinarne (nauka przyrządzania smacznych deserów i przekąsek) i wiele innych.
Do zobaczenia
!

Wychowankowie i Wychowawca
Świetlicy Socjoterapeutycznej w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART