zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2012 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

Zostań poszukiwaczem skarbów
Razem z rękodziełem artystycznym
Z mojej małej ojczyzny - historia życiem ludzi pisana - część II
Razem z rękodziełem artystycznym

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Błędowa Tyczyńska „RAZEM” otrzymało dofinansowanie na realizację Projektu pt. „Razem z rękodziełem artystycznym”. Projekt jest współfinansowany przez Fundację GENERATOR INSPIRACJI, z siedzibą w Futomie.
Realizując projekt proponujemy nową formę spędzania wolnego czasu. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy. Członkowie Stowarzyszenia, a także osoby popierające pracę naszej organizacji, zaplanowali cykl warsztatów manualnych z zakresu rękodzieła ludowego m.in. wikliniarstwa, garncarstwa i koronkarstwa. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnych spotkań integracyjnych, połączonych z warsztatami praktycznymi. Wspólnie będziemy się uczyć własnoręcznie wytwarzać wyroby z gliny, wikliny i koronek.
Zaplanowano również warsztaty wyjazdowe m.in. do „Centrum wikliniarstwa” w Rudnika nad Sanem oraz do „Zagrody garncarskiej” w Medyni Głogowskiej.
Warsztaty rękodzielnicze oraz spotkania będą odbywać się w siedzibie Stowarzyszenia w Błędowej Tyczyńskiej.
Efektem realizacji Projektu będzie zwiększenie integracji mieszkańców, zbliżenie się pokoleń, a także odkrycie własnych, ukrytych talentów manualnych.


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART