zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
KGW W BORÓWKACH
STOWARZYSZENIA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2013 STOWARZYSZENIA
STOWARZYSZENIA

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola” – co u nas słychać?
 1. 1. Stowarzyszenie wzięło udział w konkursie na wielkanocną potrawę z jaj. Przygotowaliśmy jajka w galarecie oraz faszerowane sówki. Wszystkie przygotowane potrawy pięknie wyglądały oraz oczywiście wyjątkowo smakowały.
 2. W drugą niedzielę maja odwiedziły nasza Izbę Tradycji, panie z KGW Gminy Chmielnik. W miłej atmosferze, przy kawie i ciasteczku wspominaliśmy dawne czasy oraz planowaliśmy dalsze działania.
 3. W dn. 2.06 2013 r. 42 osoby uczestniczyły w jednodniowym wyjeździe w Góry Świętokrzyskie, mimo że cały tydzień mocno padało w niedzielę była piękna słoneczna pogoda. Po niewielkim opóźnieniu autokaru udaliśmy się w podróż. Najpierw wzięliśmy udział we mszy św. i zwiedziliśmy najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, w którym od 1000 lat są przechowywane i czczone Relikwie Krzyża Świętego. Następnie pojechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie, gdzie z przewodnikiem wyszliśmy na Golgotę upamiętniające martyrologię narodu polskiego, a następnie obejrzeliśmy Panoramę Świętokrzyską. Samodzielnie w małych grupkach przeszliśmy Drogą Krzyżowa oraz oglądnęliśmy Kościół i muzeum. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
 4. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola” w ramach realizacji zadania publicznego Gminy Chmielnik „Rozwój form pracy
  z dzieć5. mi i młodzieżą z terenu Gminy Chmielnik” zorganizowało:
  - w dniu 8.06.2013 r., RAJD PIESZY SZKÓŁ GMINY CHMIELNIK „GWIEŹDZISTY ZLOT 2013”. Wzięło w nim udział 80 osób ze SP Nr. 3 im. Maksymiliana Marii Kolbego, SP Nr 1 im. Jana Bałdy i Gimnazjum im. Szarych Szeregów z Chmielnika, SP im. Stefana Kard. Wyszyńskiego z Woli Rafałowskiej oraz członkowie Stowarzyszenia. Uczestnicy dotarli na miejsce zbiórki wybranymi przez siebie trasami, obejrzeli zbiory w Izbie Tradycji Woli Rafałowskiej, zjedli kiełbaski z grilla. Po wspólnym śpiewie i prezentacji trasy przez poszczególne grupy każda szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom za udział w rajdzie oraz piłkę do siatkówki zaś każdy uczestnik plakietkę rajdu, gadżety odblaskowe i długopis. Organizatorzy ubezpieczyli uczestników rajdu oraz zapewnili transport do domu. Dziękujemy Urzędowi Gminy w Chmielniku, Firmie Alfred, Piekarni „Magma”, Delikatesom Centrum oraz panu Podolcowi, za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy ten rajd zorganizować.
  - w dniu 13.06. 2013 r. rozpoczęły się warsztaty „Zabawa z filcem”, podczas których młodsi i starsi uczyli się robienia ozdób (broszki, korale) z filcu. Warsztaty społecznie prowadzi pani z Biblioteki w Woli Rafałowskiej. Kolejne zajęcia odbędą się w kolejne czwartki.
  - w lipcu odbędą się warsztaty fotograficzne, a w październiku warsztaty decupage.
 5. Cieszymy się bardzo, że nasz Wniosek pt.: „Od kłóska do kiczki”, złożony w drugim naborze Programu "Działaj Lokalnie", realizowanym przez ODL Fundację Generator Inspiracji, otrzymał wysoką punktację, został przyjęty do realizacji i otrzymał dofinansowanie 5000 zł.

Projekt „Od kłóska do kiczki” to warsztaty w plenerze i w Izbie Tradycji, które pozwolą przypomnieć i udokumentować ciężką prace rolnika oraz piękno naszej wsi. Wezmą w nich udział członkowie Stow., młodzież, dzieci i panie z KGW. Robione będą zdjęcia i kręcony film. Prowadzone będą społ. przez nas lub wolontariuszy.

 

       


poprzednia strona do góry

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART