zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
ZEAS INFORMUJE
GOPS W CHMIELNIKU
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
Plakat str. 22
012345

Wieść Gminna 2/2016 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

125-lat historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielniku
Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielniku
Budowa miejsca postojowego dla turystów w Zabratówce
Budowa miejsca postojowego dla turystów w Zabratówce

 

 


W czerwcu br. w Zabratówce rozpoczęła się realizacja projektu „Zwiększenie atrakcyjności miejscowości Zabratówka poprzez budowę miejsca postojowego dla turystów”.

Projekt przewiduje urządzenie terenu zielonego obok budynku remizy OSP w Zabratówce. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano stworzenie obiektu - miejsca postojowego dla podróżnych składającego się z obiektów małej architektury: altany o powierzchni ze stołem i ławami, altany z grillem o powierzchni, mini siłowni zewnętrznej składających się z urządzeń typy „rowerek” i „obitrek”, mini placu zabaw dla dzieci (dwie huśtawki), tablicy informacyjnej (na której będą oznaczone będą trasy rowerowe i najciekawsze miejsca w okolicy), stojaka na rowery, kosza na śmieci.

Powstały mini kompleks budowli będzie doskonałą ofertą dla turystów przejeżdżających przez Zabratówkę. W wybudowanym obiekcie będą mogli oni odpocząć, rozpalić ognisko, potrenować w siłowni zewnętrznej, a dzieci będą mogły się pobawić na placu zabaw. Ponadto miejsce to będzie doskonałą bazą do organizowania imprez kulturalnych i sportowych, gdzie corocznie będą urządzane wydarzenia, imprezy, zloty rowerowe mające na celu pokazanie walorów turystycznych regionu.

Projekt budowy miejsca postojowego dla turystów w Zabratówce współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Wysokość dofinansowania wyniesie 90% kosztów kwalifikowanych tj. 35 900,73 zł. Pozostałe 10 % kosztów – 3 988,98 zł zostanie poniesione przez wnioskodawcę ze środków własnych.

Wnioskodawcą - realizatorem opisanego projektu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Zabratówce. Zakończenie budowy miejsca postojowego planuje się na 16.09.2016 r. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej www.ospzabratowka.ostnet.pl oraz naszego profilu na facebooku.


 

Dane kontaktowe:

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabratówce

Zabratówka 41

36-017 Błędowa Tyczyńska

Tel. 17 229 22 75; mail. osp.zabratowka@gmial.com

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART