zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2019 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Świetlica OSP Zabratówka
X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
Majowe działania strażaków
Świetlica OSP Zabratówka

Stan budynków użyteczności publicznej położonych na terenie naszej gminy ulega systematycznej poprawie. W lipcu bieżącego roku zakończono prace związane z modernizacją świetlicy w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabratówce.

Przedmiotem projektu pn. „Centrum Informacji Turystycznej Gminy Chmielnik – modernizacja świetlicy w Zabratówce” były prace budowlane i doposażenie świetlicy na potrzeby utworzenia centrum informacji turystycznej oraz stworzenia miejsca dla działalności organizacji społecznych. Na potrzeby przedsięwzięcia wydzielono całe piętro budynku. W skład centrum wchodzi sala/świetlica (była sala kinowa), hall, toalety. Robotami budowlanymi zostały objęte sala i hall.

Zakres prac objął:

  • remont świetlicy (sali): odnowienie ścian, tynk dekoracyjny), montaż drzwi, wykonanie podwieszonego sufitu, ułożenie podłogi z parkietu, wykonanie parapetów,
  • remont korytarza (hallu): odnowienie ścian i sufitów, wykonanie parapetów, ułożenie płytek na podłodze,
  • wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

W ramach projektu zakupiono również wyposażenie sali wyposażenie tj. systemy prezentacji (stojaki reklamowe, potykacz reklamowy, rama plakatowa), stoliki i krzesła. Zakupione wyposażenie będzie wykorzystywane przez odwiedzających oraz organizacji spotkań (stoły, krzesła), ekspozycji i przeglądania materiałów promocyjnych (stojaki, potykacz, rama). Realizacja projektu pozwoli stworzyć miejsce, gdzie turyści piesi, rowerowi i zmotoryzowani będą mogli odpocząć, a także uzyskać informacje o atrakcjach turystycznych i rekreacyjnych znajdujących się na terenie gminy. W zmodernizowanej sali planuje się także organizowanie wydarzeń promujących gminę. Ponadto świetlica będzie spełniała funkcje centrum kulturalnego, w którym będą organizowane różne przedsięwzięcia związane z lokalną tradycją oraz działalnością organizacji społecznych. Będzie to miejsce gdzie stowarzyszenia i grupy nieformalne będą mogły prowadzić swoją działalność kulturalną i społeczną.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego PROW na lata 2014 – 2020 w wysokości 50 tyś. zł.


Marek Czarnota


do góry następna strona

drukuj


Środa, 8 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART