zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2019 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

Cóż jeszcze ciekawego w SPON Gminy Chmielnik ?

Drugie półrocze bieżącego roku zapowiada się bardzo intensywnie i zapraszamy wszystkich do udziału w naszych działaniach. Na początek wakacji, spóźniony, ale bardzo ciekawy wyjazd z okazji Dnia Dziecka na rajd motocyklowy w Bieszczady. Nasi zaprzyjaźnieni, motorowi koledzy, którzy w ubiegłym roku gościli u nas z okazji Św. Mikołaja zorganizowali na dzień 6 lipca wyjątkowe atrakcje motorowe dla naszych podopiecznych. Dzięki wsparciu z Urzędu Gminy transport nie będzie już przeszkodą. Podobnie z naszym wyjazdem szlakiem Licheń – Niepokalanów, który będziemy realizować dzięki konkursowi gminnemu „Integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu gminy Chmielnik”. Lecz to nie koniec atrakcji. Moc pozytywnej energii dostarczą nam warsztaty terapeutyczne, które realizować będziemy dzięki naszej grupie nieformalnej „Reformatorzy” pod hasłem „Młode skrzydła animoterapii” ze środków FIO. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież dotkniętych niepełnosprawnością, ale również smutkiem czy przygnębieniem. Czekają na was warsztaty hipoterapii, kynoterapii i papugoterapii. A na podsumowanie wspólna zabawa Andrzejkowa. W czasie gdzie dzieci będą korzystać z zajęć dla rodziców odbywać będą się wykłady z poszczególnych rodzajów terapii, ich zalet, zaleceń i przeciwwskazań. Za każdym razem zapewniamy nie tylko wspaniałą zabawę, integrację ale pomagamy poznać nowe, inne sposoby terapii. Mamy nadzieję iż grupa nieformalna Reformatorzy, która pod naszym patronatem realizuje ten projekt nie przestanie rozwijać skrzydeł i będzie kontynuować, z naszym udziałem i pomocą, ten rodzaj zajęć. Dzięki Funduszowi Lokalnemu „Twoja Przestrzeń”, nasi podopieczni za dzielną postawę w trudnych chwilach życia, za wspólną realizację i chęć uczestniczenia w innowacyjnych zajęciach otrzymają pełen wór prezentów i wspólną zabawę Mikołajkową.

Jeśli tylko chcesz do nas dołączyć i wspólnie się bawić, Zapraszamy !!!

Przewodnicząca
SPON Gminy Chmielnik
Zofia Oczoś1


poprzednia strona do góry

drukuj


Wtorek, 22 Pażdziernika 2019 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
5 Lipca 2019 r.
O premierze przedstawienia "Igraszki z diabłem" słów kilka…
5 Lipca 2019 r.
Dużym zainteresowaniem w Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Chmielniku cieszą się zajęcia plastyczne pod nazwą „Abecadło Plastyka”. Nasza przygoda z rysowaniem rozpoczęła się w marcu.
5 Lipca 2019 r.
Dnia 6 czerwca 2019 r., jak co roku, w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej, odbył się Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Anglojęzycznych Szkół Gminy Chmielnik.
5 Lipca 2019 r.
Ostatnie miesiące br. zaskoczyły nas wysokimi temperaturami i żarem jaki płynie z nieba. Mimo takich przeciwności chcemy podzielić się pozytywnymi informacjami na temat trwających prac na terenie naszej Gminy.
Realizacja: ProART