zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2008
Dzień Edukacji Narodowej
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHRONA ŚRODOWISKA
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 3/2008 GOPS W CHMIELNIKU
Świetlica Socjoterapeutyczna

Nasza Świetlica Socjoterapeutyczna zapewnia dzieciom i młodzieży opiekę po zajęciach szkolnych, pomoc w odrabianiu lekcji, warunki do nauki własnej, pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych czy dnia codziennego, udział w zajęciach plastycznych, technicznych czy socjoterapeutycznych.

W miesiącu wrześniu i październiku zostały wprowadzone nowe formy oraz sposoby pracy twórczej, które cieszą się sporym zainteresowaniem.

W celu rozwoju umiejętności plastycznych dzieci, zostały zakupione nowe materiały, tj. farby akrylowe i gips dentystyczny, przy użyciu których powstają prawdziwe „dzieła” dziecięcych rąk (dekoracyjne odlewy gipsowe) Tworzymy także przy wykorzystaniu sztuki składania papieru – origami – piękne łabędzie, które są ozdobą sal świetlicowych.

Nasi wychowankowie wyróżniają się dużymi zdolnościami artystycznymi i manualnymi o czym świadczą ich prace plastyczne wystawiane m.in.
w Urzędzie Gminy oraz w naszych pracowniach świetlicowych, gdzie cieszą oko osób uczęszczających do świetlicy, jak i gości nas odwiedzających. Nowy rok szkolny to dla nas „świetlików” nowe wyzwania, radości i troski, którym staramy się sprostać najlepiej, jak potrafimy. Życzymy wszystkim uczniom, aby nie tracili wiary we własne siły i możliwości i ciągle na nowo odkrywali i doskonalili swe zdolności.

 


Prace plastyczne podopiecznych świetlicy

Marta Kiełbasa


do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART