zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 3/2009 URZĄD GMINY INFORMUJE
URZĄD GMINY INFORMUJESESJE RADY GMINY CHMIELNIK
Przypominamy przedsiębiorcom – zmiana klasyfikacji PKD
Gmina Chmielnik na I Międzynarodowych Dniach Promocji i Współpracy Powiatu Rzeszowskiego
Co by było, gdyby…?
Nieruchomości
Inwestycje i remonty gminne
Remonty dróg powiatowych
Gmina Chmielnik laureatem
Inwestycje drogowe
Nowa Jakość Pracy w Podkarpackich Samorządach
Gmina Chmielnik na I Międzynarodowych Dniach Promocji i Współpracy Powiatu Rzeszowskiego

Gmina Chmielnik miała okazję zaprezentować swoje walory na I Międzynarodowych Dniach Promocji i Współpracy Powiatu Rzeszowskiego. Impreza miała miejsce 26 września br. w rzeszowskiej Hali „Podpromie” i była organizowana przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie i Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska jako element realizowanego wspólnie z Krajem Preszowskim programu pn. „Samorząd Polski i Słowacki – partnerstwo na rzecz rozwoju”. Gminy powiatu rzeszowskiego oraz samorządy słowackie, ukraińskie i węgierskie prezentowały dorobek kulturalny i gospodarczy mieszkańców swoich środowisk. Można tutaj było obejrzeć wyroby rzemieślnicze, rękodzieło artystyczne, poznać bliżej każdą z gmin i jej ofertę dla gości i mieszkańców, a także podegustować regionalne produkty.
Stoisko promocyjne Gminy Chmielnik wypełnione różnorodnymi i oryginalnymi pracami dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Chmielniku, młodzieży ze świetlicy środowiskowej w Woli Rafałowskiej, kompozycjami kwiatów z bibuły P. Haliny Muras, bukietami z suszonych kwiatów tropikalnych P. Magdaleny Lewandowskiej, szyszkami weselnymi P. Elżbiety Filip, artystycznymi wyrobami krawieckimi P. Małgorzaty Tereszkiewicz czy rysunkami P. Katarzyny Smyczek, a także projekcja slajdów ukazujących atrakcyjne miejsca naszej gminy, kolorowe foldery, broszury i ulotki zachęcały do jego odwiedzania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się produkty regionalne, których nie można nabyć w sklepie, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Chmielniku. Zwyczajne dawne placki proziaki przywoływały u wielu smak dawnych lat i wspomnienia wizyt u babci.
Piękna pogoda, wiele propozycji skierowanych do dzieci, a także koncert galowy studenckiego Zespołu Pieśni Tańca Połoniny, który świętował jubileusz 40-lecia istnienia spowodowało, że impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Mamy nadzieję, że Dni Promocji staną się świętem cyklicznym i w przyszłym roku więcej artystów z naszej gminy zechce zaprezentować efekty swoich niezwykłych talentów i więcej osób będzie chciało bliżej poznać naszą Gminę.
Mieszkańców, którzy chcieliby obejrzeć wystawione prace zapraszamy do biblioteki.

Beata Wojnarowicz-Hondz
Agnieszka Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART