zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 3/2014 STOWARZYSZENIA
STOWARZYSZENIA

Realizacja projektu "AKTA w DL"

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola” uzyskało dofinansowanie 5500 zł z Programu Działaj Lokalnie na realizację projektu „AKTA w DL” – Aktywni Kreatywni Twórczy Amatorzy w Domu Ludowym.

W ramach projektu odbył się:

  • plener malarski pod nazwą „Wolańskie pejzaże”, w którym uczestniczyło 10 osób uzdolnionych plastycznie (przedział wiekowy 10 – 48 lat). Powstały piękne obrazy, które można obejrzeć w Izbie Tradycji. Sztalugi, podobrazia, pędzle i farby zakupiono z dofinansowania, zaś plener społecznie poprowadził absolwent ASP w Krakowie, pan Wojciech Witowski. Pomysł na wspólne malowanie bardzo się spodobał, dlatego zaplanowano drugi, aby namalować wolańskie pejzaże w jesiennej szacie;
  • trwają warsztaty wokalne, które prowadzi pani Justyna Szela, uczestniczy w nich 16 osób uzdolnionych wokalnie. Zajęcia są bardzo ciekawe, przygotowywany jest repertuar, który zostanie zaprezentowany podczas podsumowania projektu 11 listopada;
  • od sierpnia prowadzone są również warsztaty modelarskie, podczas których powstanie wiejska zagroda. Swoich sił próbuje 7 osób pod nadzorem P. Grzegorz Szajny, którego pasją jest tworzenie makiet do gier bitewnych. Zajęcia prowadzone są społecznie;
  • 28.09. w Izbie Tradycji spotkali się miłośnicy podróży. Uczestnicy Wyprawybusem.pl zaprezentowali swoje przygody, wrażenia z ekscytujących wypraw po Europie. W ciekawej prezentacji zdali relację z podróży do Skandynawii i Islandii. Spotkanie „Wirtuala podróż po Europie” bardzo zaciekawiło zebranych, nawet nie wiadomo kiedy minęło 2 godz.
  • młodzież lubiąca sport i ćwiczenia fizyczne pracowała w piwnicach Domu Ludowego, aby odkuć tynk, który należy odgrzybić i ponownie zatynkować, aby pomieszczenia te nie „straszyły”, lecz służyły im jako siłownia.

Stowarzyszenie brało również udział w przygotowaniu i prowadzeniu Dożynek Wiejskich oraz zaprezentowało swoje osiągnięcia podczas Święta Gminy Chmielnik (szkoda, że odbyło się w sobotę, a nie w niedzielę).

 

 


Danuta Szajna


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART