zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2018 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Rajd rowerowy Zabratówka 2018 na 100-lecie Niepodległej

 

W sobotę 8 września w Zabratówce odbył się „Rajd rowerowy Zabratówka 2018 na 100-lecie Niepodległej”. Organizatorem imprezy była Gmina Chmielnik, a współorganizatorami Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku i Ochotnicza Straż Pożarna w Zabratówce.

Celem rajdu było upamiętnienie 100-tnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej w regionie oraz promocja miejscowości z terenu gminy. Była to III edycja tego przedsięwzięcia, jednak tym razem w nowej odsłonie, gdyż oprócz wycieczki rowerowej zaplanowano wyścig kolarski.

Trasę wyścigu miała długość 20 km i została wyznaczona przez malownicze zakątki Zabratówki, drogi leśne Nadleśnictwa Kańczuga i drogę położoną w Grzegorzówce. Trasa była wymagająca, a za zabezpieczenie trasy odpowiadały jednostki OSP z Zabratówki, Błędowej Tyczyńskiej – Krzywej i Chmielnika oraz policja. Na starcie stanęło 73 zawodników. Uczestnicy wystartowali w czterech kategoriach: OPEN, mundurowych, kobiet i osób do 16 roku życia.

Wyniki końcowe zawodów:

Kategoria OPEN:

1. Mateusz Burda - Łańcut

2. Patryk Burda - Głuchów

3. Robert Szczuc- Leżajsk

Kategoria kobiet:

1. Dominika Żurek – Chmielnik

2. Dorota Międlar – Łańcut

3. Agnieszka Chwaszcz – Chmielnik

Kategoria do 16 lat:

1. Szymon Nowicki – Trzebownisko

2. Jakub Domin – Szklary

3. Wojciech Glazer – Zabratówka

Kategoria służby mundurowe:

1. Andrzej Dziura – OSP Zabratówka

2. Ryszard Dziura – policja

3. Patryk Wacławek – OSP Chmielnik

Wszyscy wyróżnieni zostali obdarowani pucharami i nagrodami, które ofiarowali liczni darczyńcy i sponsorzy. Nagrody wręczyli Wójt Gminy P. Krzysztof Grad i Przewodnicząca Rady Gminy Chmielnik P. Grażyna Drążek. Po zakończonym wyścigu na trasę wyruszyła rowerowa wycieczka rodzinna oraz wycieczka Nordic Walking. Na zakończenie imprezy wszyscy jej uczestnicy wzięli udział w pikniku przygotowanym przez organizatorów i Koło Gospodyń Wiejskich w Zabratówce. 


 

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Piątek, 21 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART